Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
16. janvāris, 2015
Drukāt

Hodorkovskis: Rietumiem vajadzētu pārskatīt sankcijas pret Krieviju (16)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rietumiem vajadzētu pārskatīt sankcijas pret Krieviju, jo tās veicina Krievijas iedzīvotāju atbalstu Kremlim, piektdien Viļņā paziņoja bijušais naftas magnāts Mihails Hodorkovskis.

“Sankcijas ir spēlējušas savu pozitīvo lomu. Tajā pašā laikā to ilgtermiņa efekts ir apšaubāms,” preses konferencē norādīja Hodorkovskis.

Viņš uzsvēra, ka sankcijas politiskā ziņā ir nākušas par labu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, lai arī viņa ekonomisko darbību brīvība ir mazinājusies.

“Sankcijas ir veicinājušas elites un Krievijas sabiedrības konsolidāciju ap režīmu. Tādējādi, sašaurinot režīma ekonomiskās iespējas, tā politiskās iespējas ir palielinājušās,” sacīja Hodorkovskis.

Viņš aicināja Rietumvalstis meklēt “efektīvākus” ilgtermiņa līdzekļus, kas būtu mērķēti pret režīmu, bet ne pret visu Krievijas ekonomiku.

“Ir jānodala pasākumi, kas ir vērsti pret Putina režīmu no pasākumiem, kas ir vērsti pret Krieviju un Krievijas ekonomiku kopumā,” teica Hodorkovskis.

“Es uzskatu, ka otrās ar laiku vajadzētu atcelt, aizstājot tās ar mērķētākām sankcijām pret lojālajiem putinistiem,” viņš piebilda.

Hodorkovskim vairākas reizes tika jautāts, vai viņš atdotu Krimu Ukrainai, ja būtu pie varas Krievijā. Viņš uzsvēra, ka lēmums jebkurā gadījumā būtu sarežģīts.

“Krimā obligāti būs jārīko godīgs referendums. Es baidos, ka ņemot vērā šodienas situāciju, šis godīgais referendums situāciju uzreiz nemainīs. Tas nozīmē, ka būs nepieciešams ilgstošs darbs šīs situācijas normalizēšanai(…) Kāds lēmums tiks pieņemts, to es šobrīd skaidri nevaru pateikt. Tas būs sarežģīti un būs nepieciešams kompromiss,” piebilda Hodorkovskis.

ES ārlietu ministri pirmdien apspriedīs sankcijas un attiecības ar Krieviju pirmdien Briselē.

Saskaroties ar ekonomiskajām grūtībām, dažas Rietumeiropas un Dienvideiropas valstis ir paudušas vēlmi atvieglot esošās sankcijas, cerot, ka Krievija arī atcels noteiktos ierobežojumus.

Daži Eiropas politiķi uzskata, ka kopīga cīņa pret islāmistiem palīdzēs uzlabot attiecības Krieviju. Citas valstis, īpaši Polija un Baltijas valstis, uzsver, ka sankciju atvieglošana tikai veicinās Maskavas agresīvo politiku.

Par Krimas aneksiju un atbalstu separātistiem Austrumukrainā pret Krieviju noteiktās sankcijas ir jāpārskata martā un jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Gudrākās valstis jau saprot ka ar sankcijām ir iešāvušas savā ekonomikā!!!

 2. Sankcijas pastiprinat! Atbildēt

  Lai krievu tauta tad beidzot sacelas pakalkajas un atbrivojas no siem pasnavnieciski slimiem meglomaniskiem Kremla imperialistiem!!!

 3. kurš domā ka pUTINS ir guvis kautjelkādu mācību no sankcijām !!!
  PASTIPRINĀT par 500%

 4. Labaak atdod zagto naudu, veciit.

 5. Ja okupantiem referendumā būs balstiesības, bet pamatiedzīvotāi neatgriezīsies Krimā – kāds var būt iznākums? Acim redzot runasvīrs domā, ka referendums notiks kāmēr Krima ir Krievijas sastāvā, bet to, pirms referenduma, būtu jāatgriež Ukrainai. Kurš vispār ir iedomājies, ka Hodorkovskis, kā politiķis ir vērā ņēmams – tads pat Krievijas izlaupītāis un šovinists, tikai ar lielākām ambīcijām.

 6. Sanciju atcelšana – atzīt Krimas pievienošanu un tālāk arī Malorosijas, Baltijas, Polijas ? Protams Mistral nodošanu un tad arī netiks mudināti tie bumbotāji Eiropā. Vismaz ar tiem bumbotājiem ir par vēlu – process ir sācies…
  Ja vienkāršoti ES grib saņemt pērienu baznīcā. bet Putins pat krogus kautiņa tiks sveikā un ar uzvaru…

 7. Kā viš kļuva par Putina aģentu?

 8. Rietumiem vajadzētu pastiprināt sankcijas pret Krieviju, un arestēt Pūķina un viņa čekistu naudas krājumus ārzemēs.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (5)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+