Kanādas hokejisti pusfinālā bez lielām problēmām nolika čehus uz ledus.

Hokeja finālā Kanāda pret Somiju 0

Pasaules čempionātā hokejā 2019.gada turnīra finālā spēlēs Somijas un Kanādas izlases.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Somi sensacionāli ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzveica Krieviju, bet Kanāda gana viegli ar 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) pārspēja Čehijas valstsvienību.

Kanādiešu labā izcēlās Marks Stouns, Dernels Nērss, Pjērs Liks Dubuā, Kails Tariss un Tomā Šabo, kamēr čehiem goda vārtus iemeta Tomāšs Zohorna.

Spēles rezultātu jau sestajā minūtē atklāja Stouns, kurš vārtu priekšā izmantoja lielisku partnera piespēli. Turpinājumā komandas aizvadīja līdzīgu cīņu, lai gan bīstamāk uzbruka Kanāda. Otrais periods kanādiešiem sākās izcili, jo jau tā desmitajā sekundē Nērss bija pirmais pie atlēkušās ripas un pēc vārtu atslidošanas raidīju to vārtos, turklāt tikai piecas minūtes vēlāk Dubuā panāca jau 3:0.

Pēc šāda pavērsiena čehi veica vārtsargu rokādi, bet uzbrukumā izcelties viņiem neizdevās. Tiesa, pašās otrā perioda beigās Čehija sarīkoja varenu ofensīvu pie kanādiešu vārtiem, taču atspēlēt kaut vienu ripu šai komandai tomēr neizdevās. Trešajā trešdaļā čehi turpināja apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr teicami darbojās kanādiešu vārtsargs Mets Marejs, turklāt pēc lieliska uzbrukuma 47.minūtē Tariss panāca jau 4:0.

Čehijai nekādi neizdevās pārspēt Mareju, turklāt Kanāda regulāri atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Viens no tiem vainagojās panākumiem, kad Šabo, veicis lielisku reidu pretinieku aizsardzības zonā, septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultātu padarīja jau graujošu. Tiesa, tikai 59 sekundes Zohorna vienus vārtus atguva.

Cīņas beigās neiztika arī bez asumiem, bet rezultāts vairs nemainījās, kanādiešiem gūstot pārliecinošu uzvaru.

Uzvarētāju rindās vārtsargs Mets Marejs savā dzimšanas dienā atvairīja 40 pretinieku metienus.

Kanāda pasaules čempionāta finālā iepriekšējo reizi spēlēja 2017.gadā, kad gan piekāpās Zviedrijai. Pirms tam kanādieši par planētas labāko izlasi bija kļuvusi divus gadus pēc kārtas. Kopumā Kanāda par pasaules čempioni kronēta 26 reizes.

Tikmēr somi finālu sasnieguši pirmo reizi kopš 2016.gada, kad izšķirošajā mačā nācās piekāpties tieši kanādiešiem. Somijas valstsvienība par pasaules čempioni kļuvusi gan tikai divas reizes – 1995. un 2011.gadā.

Kanāda un Somija cīņā par zelta godalgām dosies svētdien plkst.21.15 pēc Latvijas laika, bet bronzas spēle ir paredzēta plkst.16.45. Abas spēles tiks aizvadītas Bratislavā.

Zīmīgi, ka visas trīs iepriekšējā čempionāta medaļnieces – Zviedrija, Šveice un ASV – šoreiz apstājās ceturtdaļfinālā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase ceturtdaļfinālā neiekļuva un turnīru noslēdza desmitajā vietā.