Sports
Hokejs

Hokeja izlase sāk bez Hārtlija, Daugaviņam operācija, bet vadība vēršas pie valdības0


Viesturs Koziols (pa kreisi) un Žaks Klutjē
Viesturs Koziols (pa kreisi) un Žaks Klutjē
foto: LHF

Latvijas hokeja izlase pirmdien ar trīs stundu garu treniņu uzsāka gatavošanos pasaules čempionātam, kas maijā risināsies Dānijā. Tikmēr valstsvienības vadība vērsusies pie valdības ar lūgumu piešķirt vairāk kā simts tūkstošus eiro hokejistu apdrošināšanas polišu iegādei.

Uz ledus bija 25 hokejisti, lielākoties gados jauni. Galvenais treneris Bobs Hārtlijs Rīgā ielidoja pēc treniņa, tāpēc pirmo nodarbību vadīja viņa palīgs Žaks Klutjē kopā ar Ģirtu Ankipānu un Edgaru Masaļski. Papildus jau iepriekš izplatītajam kandidātu sarakstam slidas bija uzāvuši arī Rīgas “Dinamo” pārstāvošie uzbrucēji Vitālijs Pavlovs un Ņikita Jevpalovs, bet trenažieru zālē strādāja Guntis Galviņš, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Kristaps Zīle, kā arī Zviedrijā sezonu aizvadījušais Rodrigo Ābols.

Nākamajā pirmdienā valstsvienībai pievienosies daļa no tiem spēlētājiem, kuriem beigusies sezona. Kasparam Daugaviņam ceturtdien gan paredzēta operācija, tiesa, tā, visticamākais, netraucēs viņam spēlēt pasaules čempionātā. Kopā Latvijas izlases vadības redzeslokā esot 43 hokejisti. “Šobrīd uz ledus vairāk ir junioru sastāvs, taču domāju, ka vairāki čaļi nopietni pretendēs arī uz spēlēšanu Dānijā,” norādīja Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. “Man uz galda ir trīs kandidātu saraksti. Daudz atkarīgs no tā, kurš tiks, vai nebūs traumas. Vairākiem hokejistiem jāveic dažādas manipulācijas. Šogad negribam eksperimentēt kā pagājušajā gadā, kad pārbaudījām lielāku spēlētāju loku. Centīsimies, lai skaits ir maksimāli mazs un varam koncentrēties uz kvalitāti.”

Izlase joprojām ir bez ģenerālmenedžera, bet Koziols uzskata, ka tāds nav vajadzīgs, jo pienākumus sadala viņš, Edgars Buncis un Māris Baldonieks. Daudz apspriestās apdrošināšanas lietas arī šopavasar nepaies ar līkumu. “Visu spēlētāju veselība traumu un invaliditātes gadījumos ir apdrošināta. Spēlētāju līgumu un vērtību apdrošināšana ir sarežģītāka nekā var iedomāties,” atzina Viesturs Kozils, “Brokeris iesūtījis apdrošināšanas kompānijām lūgumu piedāvāt mums labāko risinājumu, bet tie ir ļoti dārgi un kopā izmaksās ap 120, 130 tūkstošiem eiro. Izvērtēsim, kurš būs labākais variants un to pieņemsim, bet vieni samaksāt nespēsim, tāpēc esam uzrunājuši premjeru un aizsūtījuši vēstuli valdībai ar lūgumu palīdzēt.”

Pagaidām vēl līdz galam neesot skaidrs treneru kolektīvs, šim jautājumam pēdējie punkti tikšot pielikti šonedēļ.

Pagājušajā pavasarī treneri un izlases apkalpojošais personāls katru nedēļu izvēlējās viscentīgāko spēlētāju, pasniedzot ugunsdzēsēju ķiveri. Šī tradīcija tiks turpināta.

Latvijas izlasei sagatavošanās periodā būs deviņas pārbaudes spēles. Pirmās 6. un 7. aprīlī viesos pret Norvēģiju, bet noslēgums 1. maijā Rīgā pret Kanādu.

LA.lv