×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Hokeja izlasei nākamsezon pārbaudes spēles pret Krieviju un turnīrs Francijā

Latvijas hokeja izlasei nākamajā sezonā, gatavojoties 2014. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, plānotas pārbaudes spēles ar Krieviju savā laukumā, kā arī pārbaudes turnīrs Francijā, pirmdien pastāstīja Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs februārī notiks Rīgā, un tajā spēlēs arī Francijas un Kazahstānas izlases, kā arī vieni priekškvalifikācijas turnīra veiksminieki.

“Oficiālas vienošanās vēl jāpanāk, taču sarunas ir sāktas, lai novembrī mēs savā laukumā aizvadītu pārbaudes spēles ar Krieviju, bet decembrī piedalītos pārbaudes turnīrā Francijā,” klāstīja Baldonieks, kas nedēļas nogalē piedalījās Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongresā, kura laikā valstu izlašu vadības parasti vienojas par pārbaudes spēļu aizvadīšanu.

Tāpat kongresā runāts par pārbaudes spēlēm pirms 2013. gada pasaules čempionāta. “Tika panākta principiāla vienošanās, ka arī turpmāk notiks Eiropas hokeja izaicinājuma turnīrs. Pagaidām gan nav skaidrības par komandu skaitu, kas tajā piedalīsies, jo aprīlī spēlēt vēlas arī tās izlases, kas IIHF rangā atrodas zemāk. Kongresā vienojās, ka pie šā jautājuma darbs turpināsies un lielākai skaidrībai par dalībnieku skaitu un formātu vajadzētu būt jūnijā,” sacīja Baldonieks.

Atšķirībā no pagājušās sezonas, kad Latvijas izlase piedalījās tikai vienā pārbaudes turnīrā – februārī Norvēģijā, nākamsezon pārbaudes spēles ir nepieciešamas olimpiskās kvalifikācijas dēļ. “Tam[kvalifikācijai] jāgatavojas laicīgi. Tas ir pluss, ka spēlēsim Rīgā, jo ārzemēs spēlējošie puiši būs priecīgi atbraukt uz mājām, nevis ja vajadzētu doties kaut kur uz Franciju vai vēl nezin kur,” sprieda ģenerālmenedžeris, kurš ir arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs.

Par plusu viņš uzskata arī to, ka nākamgad pasaules čempionātā Latvijas izlase spēlēs Helsinkos. “Šogad Stokholmā, manuprāt, spēļu apmeklējums bija slikts, savukārt, cik zināms, Helsinkos, šajā ziņā bija krietni labāk un arī organizatoriskā puse esot bijusi kvalitatīvāka. Arī līdzjutējiem būtu interesantāk braukt uz Helsinkiem, nevis otro gadu pēc kārtas uz Stokholmu,” uzskata izlases pārstāvis.

Jau ziņots, ka olimpiskais kvalifikācijas turnīrs Rīgā notiks no 7. līdz 10. februārim, savukārt 2013. gada pasaules čempionātā Latvijas izlases pretinieki Helsinkos būs Krievijas, Somijas, Slovākijas, ASV, Vācijas, Francijas un Austrijas izlases. Pasaules čempionāts Helsinkos un Stokholmā notiks no 3. līdz 19. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+