×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Hokejisti, aktieri un TV personības aicina nepērt bērnus (3)

Elina_Dzelme

„Bērns taču ir mūsu lielākais prieks! Audzini mīlot...” vides reklāmās, kas izvietotas gan Rīgā, gan citviet Latvijā, aicina aktrise Elīna Dzelme. Foto: Edija Pālens.

Lai pievērstu plašāku sabiedrības uzmanību bērnu audzināšanas jautājumiem un tam, ka bērnus var un vajag disciplinēt bez vardarbīgām metodēm, tostarp uzšaušanas pa dibenu, kampaņā “Necel roku!” kā reklāmas sejas iesaistījušies sabiedrībā populāri cilvēki ar saviem bērniem.

Aktrise Elīna Dzelme ar meitu Hannu, aktieris Ainārs Ančevskis ar dēlu Raiti, TV diktore Agnese Drunka ar bērniem Rūtu, Līnu un Frici, hokejists Krišjānis Rēdlihs ar sievu Ivetu un bērniem Laumu, Mārci un Tinci, aktieris Lauris Subatnieks ar dēlu Sebastianu, kā arī citi sabiedrībā zināmi vecāki sniedz atbalstu sociāli informatīvajai kampaņai par bērnu audzināšanu bez vardarbīgām metodēm “Necel roku!”, kļūstot par tās reklāmas sejām.

Ģimeņu organizācijas nodibinājuma “Fonds Mammām un Tētiem” un portāla “Mammamuntetiem.lv” veiktā aptauja liecina – 59% aptaujāto vecāku Latvijā atzīst, ka savu bērnu audzināšanā izmanto vardarbīgas metodes. Tas bija par pamatu, lai ģimeņu organizācija uzsāktu kampaņu “Necel roku!”, kuras mērķis ir informēt vecākus par atvašu disciplinēšanas metodēm bez vardarbības.

“Redzot, cik daudzi Latvijas vecāki uzskata, ka par labu cilvēku bērns var izaugt tikai ar pēršanu, nolēmām kampaņai uzmanību piesaistīt ar sabiedrībā populāru vecāku palīdzību. Lai uzsvērtu, ka patiešām pastāv vecāki, kuri neper savus bērnus, un sensenā latviešu ģimeņu tradīcija atvases pērt ir absurda un izskaužama,” stāsta kampaņas “Necel roku!” iniciatore un ģimeņu organizācijas „Fonds Mammām un Tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa pauž prieku par sabiedrībā zināmo vecāku atsaucību, tomēr ar skumjām piebilst – vairāki, kas arī tika aicināti uz fotosesiju, dalību atteikuši, godīgi atklājot, ka savus bērnus mēdz iepērt. “Mēs nevēlamies nevienu nosodīt, tomēr rosinām meklēt informāciju par to, kādu ietekmi uz bērnu atstāj izvēlētās audzināšanas metodes, atrast laiku sevis pašizglītošanai savu atvašu labā. Jo nav tādu argumentu, kas spētu attaisnot bērna purināšanu, knaibīšanu, sišanu viņam pa dibenu vardarbības metodes. Nekad nav par vēlu atvainoties savam bērnam un mainīt izvēlēto audzināšanas veidu,” saka portāla vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Kampaņas “Necel roku!” organizatori saka paldies arī pieredzes bagātajiem fotogrāfiem, kas, uzklausot kampaņas mērķi, piekrituši savu radošo darbu sniegt bez maksas.

Fotodarbu izstādes “Necel roku!” atklāšana notiks 13. septembrī plkst. 12.00 “Rīga 2014” kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” Tēva dienas svētku ietvaros. Ikviens svētku apmeklētājs būs aicināts balsot par sev tīkamāko fotogrāfiju, tā nosakot uzvarētāju. Apbalvots tiks gan fotogrāfs, gan fotomodeļi, gan arī viens laimīgais balsotājs. Pēc Tēva dienas svētkiem izstāde “Necel roku!” kļūs par ceļojošo izstādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ja es savus bernus nead neperu izaugusi briniskigi berni un tagad audzina savus jaukuminus

  2. uz galvas laut kapt? Atbildēt

    Mes visi no seniem laikiem augusi un ja vajag pielietojusi dakter berzin zagarinu,un neviens nav nogibis un izaudzis par normalu cilveku,bet kas tagat notiek skolas majas un bernudarza?

  3. es arī aicinu neklapēt bērnus! pats neklapēju un citus aicinu!

Draugiem Facebook Twitter Google+