Sports
Hokejs

Hokejs Ķelnē: Latvija gatava, kapteinis grib revanšu 16

foto: LETA

Latvijas izlase ir gatava kārtējam hokeja pavasarim un savu 21.pasaules čempionātu hokeja elitē sagaida labā noskaņojumā, ar lielu apņēmību pirmajā mačā sestdien revanšēties Dānijas izlasei par pērn planētas meistarsacīkstēs piedzīvoto zaudējumu, dienu pirms komandas pirmās spēles žurnālistiem sacīja Latvijas valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Latvijas un Dānijas izlases sestdien “Lanxess” arēnā, Ķelnē, spēli sāks plkst.13.15 pēc Latvijas laika.

“Noskaņojums ir ļoti labs, jo divus mēnešus esam trenējušies, bet beidzot ir pienācis laiks spēlēt par kaut ko, nevis tikai draudzības spēles. Gaidām rītdienu. Pirmā spēle ir ļoti svarīga, kas dod papildu adrenalīnu. Tagad pēc pēdējā treniņa galvenais ir labi paēst, izgulēties un, lai uz halli rīt mēs atbrauktu pozitīvā noskaņojumā. Lai ir tā, ka esam koncentrējušies un varam “nodragāt” spēli, lai visiem ir prieks,” apņēmīgs bija izlases kapteinis.

Daugaviņš sacīja, ka Latvijas izlase ļoti grib revanšēties dāņiem par pērn pasaules čempionātā Maskavā piedzīvoto zaudējumu, kad pretinieki svinēja uzvaru pēcspēles metienos ar 3:2.

“Pērn dāņiem zaudējām, tagad jādara viss, lai revanšētos par pagājušā gada “zāģi”. Viņiem ir labi spēlētāji, kas spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubos, kur ir savu komandu līderi. Mēs zinām viņu stiprās lietas, taču svarīgākais, lai mēs paši darītu to, kas jādara laukumā, nevis gaidītu, ko pretinieks darīs. Ja pieņemsim pareizos lēmumus, viss būs kārtībā,” optimistisks bija Daugaviņš.

“Mums ar katru spēli ir bijuši uzlabojumi. Pēdējās divas pārbaudes spēlēs pret Vāciju bija diezgan labas. Bija kopēja saprašana, ko darīt laukumā kā aizsardzībā, tā uzbrukumā, bet tagad jāsaliek viss kopā, lai 60 minūtes būtu laba spēle un galvenais, lai būtu rezultāts,” norādīja kapteinis.

Latvijas izlase trīs dienas pirms pasaules čempionāta sākuma pazaudēja vienu no komandas potenciālajiem līderiem, jo uzbrucējs Lauris Dārziņš ceļgala saišu sastiepuma dēļ komandai Ķelnē nevarēs palīdzēt. Daugaviņs atzina, ka izlasei tas ir liels zaudējums, taču pauda cerību, ka komandas jaunie puiši, tostarp četri debitanti, nepievils.

“Savainojumi hokejā ir bieži un dažādi. Protams, mums Laura iztrūkums ir liels mīnuss un zaudējums, jo viņš ir viens no pieredzes bagātākajiem un svarīgākajiem šīs komandas spēlētājiem. Bet mums ir spēlētāji, kas var aizvietot, jo komandas sastāvs ir kļuvis izlīdzinātāks. Tāpat vienība ir saliedētāka. Man šogad ir pārliecība, ka šajā čempionātā varam pacīnīties par kaut ko. Jaunie ir malači. Viņi jau ir labi hokejisti, un tas ir tikai labi, ka nāk jaunā maiņa, mēģina atņemt darbu līderiem. Ir konkurence, jaunie mūs vecākos dzen uz priekšu. Tas ir pareizi, notiek rotācija, cerams, ka viņi parādīs savus labāko spēli. Jaunajiem enerģija taču ir daudzreiz lielāka,” to, ka komandā ir septiņi spēlētāji, kuri ir jaunāki par 23 gadiem, Daugaviņš uzskata par plusu.

Bez tam, jaunie spēki komandā ir labi iejutušies. “Mums komandā nav nekāda tā sauktā “ģedovščina”, esam ļoti draudzīgi, palīdzam viens otram. Varbūt kādreiz jāpamāca, ka ar cepuri pie galda nevar sēdēt, bet mēs esam ļoti draudzīgs kolektīvs. Nav kaut kādu grupu veidošanās, ejam visi kopā un kopā visu darām. Jaunie puikas ir forši. Ar viņiem var jokus padzīt, un man ir patīkami būt kopā ar viņiem,” izmaiņas sastāvā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem Daugaviņš uzskata par pozitīvām.

Tāpat kapteinis sacīja, ka pasaules čempionāta organizācijas līmenī nav lietu, kas ļoti traucētu. “Protams, ir kaut kādi sīkumi, ko varētu uzlabot, bet tā ir katru reizi. Nav mājas čempionāts, kad var gaidīt, ka viss būs perfekti. Mums bija mazi sīkumi (pretenzijas) par ēšanu. Tāpat sākumā istabiņās bija pārāk karsti, bet tagad viss ir izlabots, kondicionieri strādā, freons ir uzpildīts un var gulēt,” smejot sacīja kapteinis.

Ceturtdien, kad Latvija atzīmēja Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu, izlases spēlētāji devās kopīgās vakariņās uz restorānu, kuras tai organizēja Latvijas vēstniecība Vācijā un Latvijas Hokeja federācija (LHF). Vakars bijis izdevies, atzina Daugaviņš.

Saistītie raksti

“Tas bija ļoti forši, jo mēs valsts svētkos, solīdi saģērbti tikām aizvesti uz restorānu, kur pie baltiem galdautiem, kopā ar vēstniecības cilvēkiem pavadījām jauku vakaru. Vienmēr ir patīkami, kad jūti, ka par mums rūpējas. Izvēdinājām galvu no rutīnas. Saņēmām pozitīvu lādiņu, bet tagad mums tas jāatstrādā laukumā,” uzsvēra Daugaviņš.

Latvijas izlase pēc spēles ar Dāniju svētdien mērosies spēkiem ar Slovākijas izlasi. Pēc tam 9.maijā būs cīņa ar Itāliju, divas dienas vēlāk nāksies spēlēt pret spēcīgo Zviedriju, bet 13.maijā jāspēlē pret ASV. Savukārt 15.maijā būs jātiekas ar bijušo valstsvienības treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju, bet grupu kārtas noslēdzošā spēle tiks aizvadīta 16.maijā ar turnīra saimnieci Vāciju.

Tikmēr otrā grupā Parīzē spēlēs pašreizējā pasaules čempione Kanāda, vicečempione Somija, kā arī Čehija, Šveice, Baltkrievija, Norvēģija, Francija un Slovēnija.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) izlasei izvirzījusi uzdevumu iekļūt ceturtdaļfinālā.

LA.lv