AFP/LETA

Holandieši lido atkal 0

epriekšējā futbola Pasaules kausa (PK) uzvarētāja Spānija piektdien savā pirmajā mačā 2014. gada finālturnīrā Brazīlijas pilsētā Salvadorā piedzīvoja sagrāvi ar 1:5 pret Nīderlandi, ko uzvarēja 2010. gada turnīra finālā.

Notriektā tautumeita 7
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva Robins van Persijs un Arjens Robens, taču Spānija bija tā, kas pirmā izvirzījās vadībā, kad Stefans de Vrīss soda laukumā nogāza Djego Koštu un Ksavi Alonso 27. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Īsi pirms puslaika beigām Nīderlande izlīdzināja rezultātu pēc van Persija sitiena skaistā lidojumā un ar galvu, kad bumba slaidā lokā ielidoja spāņu vārtos.

Otrā puslaika sākumā sāka līt, bet 53. minūtē Robens ātrā pretuzbrukumā precīzi sita no 11 metru punkta. Drīz pēc tam van Persija sistā bumba trāpīja pa vārtu stabu, bet 64. minūtē pēc standartsituācijas un centrējuma pie vārtu tālākā staba esošais de Vrīss iebakstīja bumbu vārtos.

Spēles 72. minūtē rupju kļūdu pieļāva spāņu vārtsargs Ikers Kasiljass, kurš nevīžīgi atspēlēja bumbu no vārtiem, kad pie bumbas piesteidzās van Persijs, kurš guva ceturtos vārtus savas komandas labā. 80. minūtē pēc tālas piespēles pret spāņu vārtiem nokļuva Robens, kurš vēlreiz sita nekļūdīgi, lai gan tukšajos pretinieku vārtos pēc Kasiljasa izskriešanas no tiem bija paspējuši nostāties divi aizsargi.

Pulksten 1 sestdien pēc Latvijas laika otrā B grupas spēlē tiksies Čīle un Austrālija.

PASAULES KAUSA IZCĪŅA BRAZĪLIJĀ

B grupa

Spānija – Nīderlande 1:5 (1:1). Ksavi Alonso (27. no 11 m) – Robins van Persijs (44., 72.), Arjens Robens (53., 80.), Stefans de Vrīss (64.)