×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Holandieši stūrē, mūsējie kantē

karro_stefan_peatow_15

Latvijas motokrosa meistari nedēļas nogalē uzkāpa goda pjedestālā Nīderlandē un Skotijā. Motokrosa līdzjutējiem Nīderlandē nedēļas nogalē bija jāizšķiras, kurp doties. Osā notika pirmais nacionālā čempionāta posms prestižākajās MX1 un MX2 klasēs, bet ekipāžu un MX3 klases motobraucēji sacentās deviņkārtējā pasaules čempiona Daniela Vilemsena mājas trasē Lohemā.

 

Holandiešiem droši vien saistošāki šķita notikumi Osā, latviešu motokrosa līdzjutējiem – Lohemā. Kā nu ne, ja abu spēcīgāko Nīderlandes ekipāžu krosa meistaru motociklus trasē notur latvieši. Sezonas pirmā cīkstēšanās beidzās ar Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa dubultuzvaru, abas reizes otrajā vietā atstājot Vilemsenu un Haraldu Kurpnieku. Pirmajā braucienā Bakss ar Stupeli spēja no trešās vietas pakāpties uz pirmo, un finišā viņu pārsvars bija tikai 0,4 sekundes, taču otrajā braucienā – jau 27,5. Uzvarētājiem nav iemesla būt neapmierinātiem, bet zaudētāji taisnojas, ka pagaidām uz kopēja motocikla esot nobraukuši tikai četras stundas. Piektajā un sestajā vietā braucienos finišēja mājinieks Karlo van Dujhovens ar līdzbraucēju Elviju Mucenieku. Pēc treniņu nometnes Itālijā šajās sacensībās piedalīties bija plānojis arī Māris Rupeiks, taču rezultātos viņa vārds nav atrodams. Neoficiāla informācija vēsta, ka Rupeika komandas jaunais dalībnieks soms Miko Saloniemi nopietni savainojis ceļgala saites.

Latvijas solo motokrosa līderis Matīss Karro savai pirmajai sezonai MX1 klasē turpina gatavoties Lielbritānijā. Nedēļas nogalē viņš piedalījās Skotijas čempionāta posmā un ne pārāk spēcīgā konkurencē bija ātrākais visos trīs braucienos. Svarīgāka par iegūto uzvaru Matīsam bija vēl viena iespēja kaujas apstākļos saprasties ar jauno tehniku un tiekties pēc optimālā ātruma trasē. Karro komandas pārstāvji apgalvo, ka ātrums jau tagad esot ļoti labs, bet vēl viena nopietna pārbaude jau spēcīgākā kompānijā būs šonedēļ Anglijas čempionāta pirmajā posmā.Turpat Lohemā MX3 klasē lieliski startēja Toms Macuks, kuram otrā un septītā vieta braucienos deva bronzu kopvērtējumā. Osā MX1 klasē, kurā uzvarēja krievs Jevgeņijs Bobriševs, Augustam Justam 20. un 24. vieta, Kristeram Teko – 30. un 23., bet Ivo Šteinbergs izstājās abos braucienos. MX2 klasē uzvarēja mājinieks Džefrijs Herlings, Robertam Justam 20. un 12. vieta.

Latvijas solo motokrosa līderis Matīss Karro savai pirmajai sezonai MX1 klasē turpina gatavoties Lielbritānijā. Nedēļas nogalē viņš piedalījās Skotijas čempionāta posmā un ne pārāk spēcīgā konkurencē bija ātrākais visos trīs braucienos. Svarīgāka par iegūto uzvaru Matīsam bija vēl viena iespēja kaujas apstākļos saprasties ar jauno tehniku un tiekties pēc optimālā ātruma trasē. Karro komandas pārstāvji apgalvo, ka ātrums jau tagad esot ļoti labs, bet vēl viena nopietna pārbaude jau spēcīgākā kompānijā būs šonedēļ Anglijas čempionāta pirmajā posmā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+