Ekonomika
Nauda

Holdings “Repharm” labdarībai novirzījis apmēram pusmiljonu eiro 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Farmācijas holdings AS “Repharm” pērn labdarībai un dažādu sabiedrisku projektu īstenošanai novirzīja apmēram pusmiljonu eiro, pastāstīja holdinga ģenerāldirektors Dins Šmits.

Sabiedriskie projekti galvenokārt saistīti ar ieguldījumu farmaceitu tālākizglītībā un kvalifikācijas celšanā.
Tāpat līdzekļi ziedoti dažādu nevalstisko organizāciju un veselības aprūpes veicināšanas organizāciju atbalstam, piemēram, Latvijas Tuberkulozes fondam, Atbalsta grupai inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem, Latvijas Farmaceitu biedrībai un citām organizācijām.

Kā ziņots, holdinga “Repharm” pārvaldīto uzņēmumu kopējais apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 229,039 miljonus eiro, kas ir 15,6% pieaugums salīdzinājumā ar 2015.gadu. Vienlaikus koncerna ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem jeb EBITDA pieauga par 3,36% – līdz 30,841 miljoniem eiro.

“Repharm” tika izveidots 2009.gadā, apvienojot “Sentor Farm aptiekas”, kas pārvalda un attīsta “Mēness aptieku” zīmolu, un “AS Recipe Plus” – zāļu, medicīnas un veselības preču izplatītāja – resursus. Holdingā ietilpst arī VCA, kas aptver 12 medicīnas iestādes, kā arī “Centrālā laboratorija” ar vairākām filiālēm visā Latvijā.
“Repharm” pamatkapitāls ir 385 000 eiro un tā vienādās daļās pieder diviem Latvijas pilsoņiem – Josifam Aptam un Jeļenai Ņikitinai. Taču tā kā “Repharm” ir akciju sabiedrība, tai Uzņēmumu reģistram nav jāsniedz ziņas par īpašniekiem, tāpēc šī informācija var neatbilst patiesībai.

LA.lv