×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Holivudas karalis Klārks Geibls: dzīve un atziņas (2)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

1. februārī 110 gadi apritētu Holivudas aktierim Klārkam Geiblam (1.02.1901-16.11.1960) – “Holivudas karalim”, par kura slavenāko lomu kļuva Rets Batlers 1939. gada episkajā sāgā “Vējiem līdzi”.

Viljams Klārks Geibls piedzima nelielā Ohaio štata pilsētiņā – pirmo vārdu viņam iedeva par godu tēvam, kurš strādāja naftas rūpniecībā, taču pat bērnībā viņu parasti sauca tikai par Klārku.

Dzimšanas apliecībā Geibls kļūdas pēc tika ierakstīts kā meitene.

Sešu mēnešu vecumā māte viņu nokristīja katoļticībā, taču, kad dažus mēnešus vēlāk nomira, tēvs atteicās dēlu audzināt katoļticībā, tādējādi sastrīdoties ar sievas radiem. Beigās tika panākts kompromiss: daļu laika Klārks pavadīja kopā ar mātes brāli Čārlzu Heršelmanu.

Par džentlmeņa manierēm Klārkam Geiblam galvenokārt jāpateicas pamātei Dženijai Danlepai – viņa mācīja padēlam spēlēt klavieres, pūšaminstrumentus, kā arī labi ģērbties un kopt sevi.

Pusaudža gados Geiblam patika valodas un literatūra, viņš varēja no galvas runāt Šekspīra sonetus – taču tikpat labi viņam patika arī remontēt automašīnas, un 16 gadu vecumā nākamais aktieris sāka strādāt riepu rūpnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu ļoti labs priekšpēdējais citāts, nu ļoti labs. Ak ,kāds tu malacis Geibl!

  2. Klārkam Geiblam būtu nevis 110 gadi bet 115 gadi.

Draugiem Facebook Twitter Google+