×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Holivudas siržu lauzējs di Kaprio svin 40. dzimšanas dienu

Foto: AFPFoto: AFP

Leonardo di Kaprio filmas "Volstrītas vilks" pirmizrādē.

Mūžīgais jauneklis

“Romeo un Džuljeta”, “Titāniks”, “Pludmale”, “Noķer mani, ja vari”, ‘Ņujorkas bandas”, “Asiņainais dimants”, “Atbrīvotais Džango”, “Lielais Getsbijs”, “Volstrītas vilks” – visas šīs filmas būtu gluži citādas, ja galveno lomu tajā neatveidotu smukpuisītis, bučmūlītis, krāšņu modeļu pavadonis un pavedinātājs Leonardo di Kaprio, kuram tieši šodien, 11. novembrī, aprit apaļi 40. Izcils aktieris, kurš savu vēl aizvien zēnisko ārieni prot izmantot, lai padarītu savas lomas daudzslāņainas, un reizēm – kā ar Džordanu Belfortu, līdz kaula smadzenēm korumpēto brokeri Skorsēzes “Volstrītas vilkā”, – viegli psihopātiskas.

Di Kaprio valdzinājumam nekaitē ne bārda, ne arī tas, ka viena no viņa draudzenēm – modelēm, Areta Vilsone, 2005. gadā pārsita aktierim galvu ar saplēstu pudeli. Modelei par nodarījumu piesprieda divu gadu cietumsodu, bet aktierim nācās iepazīt plastisko ķirurģiju – Holivudā teiciens “rētas rotā vīrieti” nav spēkā.

Vai iespējams, piemēram, “Titānikā” līdzās Keitai Vinsletai iedomāties Metjū Makonahiju? Krisu O’Donelu? Tomu Krūzu? Šie aktieri studijas vadībai būtu patikuši labāk, taču Pīters Kamerons bija izvēlējies di Kaprio, nemainīja savas domas, pat neraugoties uz tobrīd vēl ļoti jaunā aktiera kaprīzēm un prasībām izmainīt scenāriju, un viņa izvēli apstiprināja skatītāji.

Būdams pirmās paaudzes amerikānis – viņa vecāki dzimuši Eiropā, Di Kaprio ir tautību sajaukums. Viņa tēva dzīslās rit vācu un itāliešu, bet mātes – vācu un krievu asinis. Leonardo vārdu māte viņam izvēlējās sagadīšanās dēļ – māte sajutusi pirmo dēla sakustēšanos, Itālijas muzejā apskatot Leonardo da Vinči gleznu.

Piecas lomas, par kurām di Kaprio būtu pelnījis Oskaru

Aktiermākslai di Kaprio pievērsās bērnībā. No pirmā bērnu seriāla gan daudzsološo piecgadīgo talantu izmeta, jo viņš traucēja pārējiem. Agrīnajā jaunībā di Kaprio paspēja piedalīties dažāds ziepju operās, bet viņa pirmā mākslinieciskā izlaušanās notika līdz ar lomu filmu “Kas nomāc Gilbertu Greipam” – filmai, kurā di Kaprio atveidoja pusaudzi ar garīgām problēmām. Šī loma viņam atnesa pirmo Oskara nomināciju, un ir patiešām pārsteidzoši, ka 21 gadu un četras nominācijas vēlāk šī balva pie di Kaprio tā arī nav nonākusi.

Toties di Kaprio kontā ir divi Zelta globusi (nominēts balvai desmit reizes) – par lomām filmās “Aviators” un “Volstrītas vilks”. Turklāt līdz pat “Avataram” di Kaprio un Keitas Vinsletas saspēle – megaprojekts “Titāniks” – bija arī visu laiku pelnošākā kinolente. Jā, di Kaprio kontā ir arī divas Zelta avenes…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+