×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Holivudas sliktais zēns Davī un Sinatras mantojums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25. aprīlī Rīgā ierodas par Holivudas slikto zēnu dēvētais itāliešu izcelsmes aktieris, dziedātājs, rakstnieks un režisors Roberts Davī. Atzīmējot leģendārā dziedātāja Frenka Sinatras simto dzimšanas dienu, kinoteātrī “Splendid Palace” skanēs leģendārajam dziedonim veltīts koncerts.

Roberts Davī ir viens no zināmākajiem “sliktajiem puišiem” Holivudas filmās, nofilmējies vairāk nekā 130 lentēs. Mazliet draudīgā āriene savienojumā ar aktiera talantu viņam pavērusi ceļu uz rūdītu noziedznieku, mafijas darboņu un citu tumšu zēnu attēlošanu, un, jāatzīst, tas viņam izdodas spīdoši.

Spēlējot Kolumbijas narkotiku baronu Frenka Sančeza “bondiādas” filmā “Tiesības nogalināt”, pēc kuras viņš tiek uzskatīts par vienu no lieliskākajiem Bonda ļaundariem, un beidzot ar īpašajām lomām filmās “Cietais rieksts”, “Nogaliniet īru”, “Ledusvīrs”, kā arī seriālos un daudzās televīzijas programmās, viņš ieguvis kritiķu, režisoru un Holivudas zvaigžņu atzinību. Davī strādājis kopā ar Stīvenu Spīlbergu, Marlonu Brando, Brūsu Villisu un nebeidzamu virkni citu spožu vārdu īpašniekiem. Viņa jaunākais veikums skatāms grāvējā “Neuzveicamie 3”. Tikmēr žurnāls “GQ” Davī salīdzinājis viņu ar melnbaltā kino klasiķiem – Robertu Mičamu un Lī Mārvinu.

2007. gadā Davī bija režisors, producents, scenārists un aktieris “The Dukes”, stāstā par veiksmīgo grupu, kas komiskā kārtā piedzīvo visai grūtus laikus. Montekarlo Komēdijas festivālā Davī ieguvis balvu kā labākais jaunais režisors un labākais scenārists, un viņš bija vienīgais pirmās filmas režisors Romas Starptautiskā filmu festivāla pirmizrāžu sadaļā.

Līdztekus aktiera karjerai Davī allaž pavadījusi mīlestība pret mūziku un nenoliedzams dziedātāja talants, kas atklājies jau bērnībā. Pusaudža gados, 15 gadu vecumā, Davī ieguva pirmo vietu prestižajās Ņujorkas pilsētas skolu mūzikas asociācijas solo sacensībās, pēc kurām pat devies uz noklausīšanos Metropolitēna operā. Jaunībā viņš mācījās pie vairākiem augstākā līmeņa vokālajiem skolotājiem, vokālās studijas turpinot arī vēlākajos gados.

Samērā vēlu, tikai 2011. gadā, aktieris sāka nopietnu dziedātāja karjeru. Viņa debijas albums “Davi Sings Sinatra: On The Road To Romance”, kurā viņš izpilda Frenka Sinatras savulaik dziedātās kompozīcijas, strauji iekaroja popularitāti un pat iekļuva “Billboard” desmitnieka sestajā vietā tradicionālā džeza topā. Starp citu, paša Davī debija kino bija saistīta ar Sinatru, jo abi iegadījās vienā kinolentē – “Līgums Ķiršu ielā” (1977).

“Nekad neesmu dzirdējusi nevienu, kas izklausītos tik ļoti pēc Sinatras, joprojām saglabājot savu skanējumu. Daudzi mēģina to panākt, bet Robertam Davī ir balss, tonis, noskaņa un attieksme,” par Davī sniegumu sajūsminājusies Kvīnsija Džonsa.

Frenka Sinatras simtās dzimšanas dienas gadā Davī, uzstājoties Rīgā, izpildīs slavenā dziedoņa dziesmas, tās papildinot ar viņa uzstāšanās reizēs neiztrūkstošu aktiera šarmu.

Varbūt noder

Koncerts 25. IV 19.00 kino “Splendid Palace”

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+