×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Holokausta muzejā būs izstāde par ebrejiem Norvēģijā un Latvijā

Foto - LETA Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejs.Foto - LETA Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejs.

13. oktobrī Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejā tiks atklāta izstāde “Ebreji Norvēģijā un Latvijā. Negaidītas krustceles”, vēsta izstādes rīkotāji.

Ekspozīcijā izmantoti no ģimenes arhīviem nākuši rakstītie dokumenti un retie fotoattēli. Pirmo reizi izstāde bija skatāma Ebreju muzejā Oslo, vēl 2001. gadā, bet vēlāk tā kļuva par pārvietojamu izstādi. To ir iepazinuši 90 valsts bibliotēku apmeklētāji Norvēģijā. Savukārt 2003. gada janvārī analoģiska izstāde tika atklāta Skandināvijas namā Ņujorkā. ASV. No šejienes ir sācies izstādes tālākais ceļš pa ASV un Kanādas muzejiem un kultūras centriem. Pirms dažiem gadiem neparastā ekspozīcija nokļuva arī līdz Izraēlas galvaspilsētai Telavivai.

Rīgas izstāde atspoguļo vairāk nekā desmit tematu, un tajā varēs uzzināt par vairākiem ebreju imigrācijas viļņiem, izlasīt stāstu par “gadsimta ģimeni”, iepazīties ar sadzīvi un reliģisko dzīvi, par ebreju kopienu dzīvi dažādās Norvēģijas vietās. Nav atstāts bez ievērības jautājums par ebreju iznīcināšanu 1940. – 1945. gadā.

Izstādes atklāšanas laikā notiks seminārs par Latvijas un Norvēģijas ebreju vēsturi, kuru vadīs Oslo Ebreju muzeja direktore Sidsele Levine. Viņa arī nolasīs lekciju “Iecietība un starpkultūru dialogs Norvēģijā”, kura pamatā ir domāta jauniem pētniekiem un studentiem. laipni aicināti visi interesenti. lekcijas sākums 16:00. Ieeja ir brīva.

Izstāde, seminārs un lekcija ir daļa no starptautiskā Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas, ka arī EEZ finanšu instrumenta atbalstītā izglītības projekta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+