×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

“Homburg” piekritusi veidot Zolitūdes traģēdijā bogājājušo piemiņas vietu (1)

maxima2511201354

Nekustamo īpašumu kompānija SIA “Homburg Zolitude” piekritusi Rīgas domes priekšlikumam izveidot piemiņas vietu Rīgā, Priedaines ielā 20, kur aizvadītās nedēļas nogalē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Pašvaldībā informē, ka Rīgas domes un dzīvojamās ēkas kompleksa Priedaines ielā 20 attīstītājs “Homburg Zolitude” apspriedušas iespēju sākt darbu pie piemiņas vietas izveides katastrofas skartajā teritorijā. Pašlaik sabiedrībā vislielāko atbalstu gūst ideja veidot piemiņas parku ar 54 kokiem, kas simbolizētu mūžīgu piemiņu 54 Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem.

Vienlaikus Rīgas dome un dzīvojamās ēkas kompleksa attīstītājs vienojušies veikt arī daudzstāvu jaunceltnes padziļinātu un neatkarīgu ekspertīzi.

Pēc ekspertīzes noslēgšanās risinās jautājumu par tirdzniecības centra “Maxima” ēkas drupu novākšanu, to saskaņojot ar ēkas īpašnieku SIA “Tineo”. Ja eksperti atzīs, ka jaunceltne ir jānojauc pirms veikala “Maxima” demontāžas, “Homburg Zolitude” solījusi to nekavējoties risināt.

Jau vēstīts, ka gan lielveikalu, gan tai blakus esošo daudzstāvu dzīvojamo māju attīstīja “Homburg” grupas uzņēmums “Homburg Zolitude”.

Kompleksa pirmā kārta pabeigta 2011.gada nogalē, kad atklāts iepirkšanās centrs. Ēkas daļa, kurā atradās sagruvušais “Maxima” veikals, patlaban pieder ar “Maxima Latvija” saistītajam SIA “Tineo”. Zolitūdes kompleksa otrās kārtas – 12 stāvu dzīvokļu kompleksa – celtniecība sākta 2013.gada maijā. Pēc traģēdijas otrās kārtas būvniecība ir apturēta.

Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir “Re&Re”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. es labāk gribētu, lai visus vainīgos un atbildīgos publiskotu skaistā sarakstā ar fotogrāfijām, lai mēs visi viņus zinātu vaigā…

Draugiem Facebook Twitter Google+