×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

“Homo Novus” svinēs 20 gadus pa visu Rīgu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no franču mākslinieka Filipa Kena izrādes "Pūķu melanholija", ar ko festivālu atklās.

Vienpadsmitais Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” notiks Rīgā, 2015. gada 4.-10. septembrī, LA.lv pavēstīja Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.

“Homo Novus” šogad aprit 20 gadi, tādēļ festivāla notikumu centrā būs programma “20” – izrādes, kas runā par pieaugšanu, aicina atgriezties bērnībā, un kurās īpaši gaidīti jaunieši kopā ar vecākiem, skaidro Laiviņa.

Programmā iekļautas trīs pirmizrādes. Režisors Elmārs Seņkovs kopā ar Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēniem veido izrādi – sarunu ar pieciem jauniešiem “Mii Mii paaudze”, kanādiešu apvienība “Mammalian Diving Reflex” kopā ar 15 tīņiem no Zolitūdes aicina uz izrādi – pastaigu “Nakts gājiens ar tīņiem”, bet režisors Mārtiņš Eihe iestudē izrādi “Lasītava”, kas balstīta dažādu cilvēku jaunības laika dienasgrāmatās.

Programmā “20” iekļauta arī ungāru režisores Edītes Kaldoras izrāde “Bēdas”, kurā trīs jaunieši tieši un atklāti runā par bērnībā piedzīvoto atstumtības un pāridarījuma izjūtu, kā arī horeogrāfes Kristīnes Brīniņas izrāde “Noķer mani!”, kurā savu bērnu kustības izdejo seši drosmīgi vecāki.

Paplašinātam teātra telpas jēdzienam un scenogrāfijai veltīta festivāla programma “Kopīgā telpa: mūzika, laiks, politika” – mākslas darbi, kuros vārdu vietā runā telpa, scenogrāfija, objekti, ķermeņi. Lielākā daļa šīs festivāla sadaļas darbu tiks izrādīti bijušajā tekstilfabrikā “Boļševička” Ganību dambī 30.

Gundega Laiviņa stāsta, ka šogad festivāls aptvers plašu pilsētas teritoriju, aicinot uz izrādēm teātra zālēs, Zolitūdē, tukšās fabrikās un ēkās. “Festivāla epicentrs šogad būs līdz šim slēgtais nams Aristīda Briāna ielā 13, kurā atradīsies festivāla informācijas centrs, notiks vairākas izrādes, lekcijas, sarunas ar māksliniekiem, un sadarbībā ar Mārtiņu Mielavu un kafejnīcu “Piens” tiks atvērts festivāla bārs un deju zāle,” piebilst “Homo Novus” rīkotāja.

Laikmetīgās dejas sadaļā festivāls piedāvā divas pirmizrādes, kas tapušas sadarbībā ar starptautisko programmu “DNA [Departures and Arrivals]” un ko veido mūsu jaunie horeogrāfi Kristīne Brīniņa, Krišjānis Sants un zviedru horeogrāfs Ēriks Ēriksons.

Viesizrāžu programmas spožākie notikumi ir franču mākslinieka Filipa Kena kinofilmai tuvā festivāla atklāšanas izrāde “Pūķu melanholija” par sešu rokeru un Izabellas draudzību, leģendārās britu kompānijas “Forced Entertainment” izrāde – lasījums “Piezīmju grāmata”, kuras pamatā ir Agotas Kristofas romāns “Lielā burtnīca”, skumjākā britu komiķa Kima Noubla un ekscentriskā flāmu dueta Benjamina Verdonka un Pītera Ampes darbi, kā arī jaunā francūža Olivjē Kulona Jablonkas skarbais komentārs par globālo imigrāciju izrādē “Viktora Igo avēnija 81″.

Festivāla laikā notiks arī teātra kritikas darbnīca jauniešiem, starptautiska ceļojošā skola “Shipbuilding and other joint efforts” teātra un citu jomu studentiem, kuras saturu veido Jeruzalemes Vizuālā teātra skolas direktors Gajs Gutmans un Santarkandželo teātra festivāla mākslinieciskā vadītāja Silvija Botiroli, radošā darbnīca “Madlove” Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra pacientiem britu mākslinieka un aktīvista the vacuum cleaner vadībā, kā arī plašai publikai paredzētas sarunas par festivālā aplūkotām tēmām, kas tiks rīkotas sadarbībā ar interneta žurnālu “Satori” un tā galveno redaktoru Ilmāru Šlāpinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+