Mobilā versija
+3.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
10. augusts, 2016
Drukāt

Honkongas ostā atrasts senākais Ķīnas jūrniecības artefakts

Foto: Honkongas Jūrniecības muzejsFoto: Honkongas Jūrniecības muzejs

Jūrā netālu no Honkongas atrasts aptuveni 1000 gadus vecs granīta enkurs – vissenākais jūrniecības artefakts, kas jebkad atrasts Ķīnas teritorijā –, kā arī Eiropā 19. gadsimtā kalts lielgabals, raksta LiveScience.com.

Šie atradumi ļauj prognozēt, ka ostas apkārtnē varētu slēpties arī citi neatklāti senatnes dārgumi. “Tas, ko mēs redzam, ir tikai aisberga virsotne,” atzinis nirēju komandas vadītājs Bils Džeferejs. Viņš uzsvēra, ka Honkongas īpašā administratīvā teritorija par 60% sastāv no ūdens, taču šo daļu nekad neviens nav arheoloģiski pētījis.

1,8 metrus garais granīta bluķis, visticamāk, ir sena enkura augšējā daļa. Šāda veida enkurus izmantoja Ķīnas Sun dinastijas laikā, proti – starp mūsu ēras 960. un 1279. gadu.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+