Mobilā versija
+22.0°C
Anna, Annija, Ance
Trešdiena, 26. jūlijs, 2017
10. augusts, 2016
Drukāt

Honkongas ostā atrasts senākais Ķīnas jūrniecības artefakts

Foto: Honkongas Jūrniecības muzejsFoto: Honkongas Jūrniecības muzejs

Jūrā netālu no Honkongas atrasts aptuveni 1000 gadus vecs granīta enkurs – vissenākais jūrniecības artefakts, kas jebkad atrasts Ķīnas teritorijā –, kā arī Eiropā 19. gadsimtā kalts lielgabals, raksta LiveScience.com.

Šie atradumi ļauj prognozēt, ka ostas apkārtnē varētu slēpties arī citi neatklāti senatnes dārgumi. “Tas, ko mēs redzam, ir tikai aisberga virsotne,” atzinis nirēju komandas vadītājs Bils Džeferejs. Viņš uzsvēra, ka Honkongas īpašā administratīvā teritorija par 60% sastāv no ūdens, taču šo daļu nekad neviens nav arheoloģiski pētījis.

1,8 metrus garais granīta bluķis, visticamāk, ir sena enkura augšējā daļa. Šāda veida enkurus izmantoja Ķīnas Sun dinastijas laikā, proti – starp mūsu ēras 960. un 1279. gadu.

Pievienot komentāru

Dons: "Mans burziņu laiks ir beidzies"Latvijā populārākais dziedātājs Dons jeb Artūrs Šingirejs koncertē gana reti, lai ikviens viņa uznāciens kļūtu par notikumu. Šonedēļ viņš kāps uz Liepājas lielfestivāla "Summer Sound" galvenās skatuves, solot arī septembrī gaidāmā albuma dziesmas pirmatskaņojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+