Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

Kā kopt hortenzijas rudenī

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

“Manas skaistās liellapu hortenzijas podos jau noziedējušas, ziedi kļuvuši brūngani. Ko ar šīm puķēm darīt tālāk? Vai ziedus drīkst nogriezt arī dārza hortenzijām?”
 ZELTĪTE FLEICE OGRĒ

Apgriež un ienes telpā


Liellapu hortenzijas vasaras beigās un rudenī pārtrauc mēslot. Galvenais – augsni podā nedrīkst iekaltēt, skaidro stādaudzētavas “Sakstagals” saimniece Zaiga Graudiņa. Viņa savus augus jau novietojusi pie ziemošanas vietas – plēves siltumnīcas, kur tās paliks līdz salam. Salnas augam nav bīstamas, pat palīdzēs atbrīvoties no lapām, kas ziemošanas vietā nav vēlamas, jo bojāsies, pelēs. Rudenī noziedējušos krūmiņus apgriež, atstājot vien 5–6 cm no zemes. Tad jaunie dzinumi pavasarī augs stingri, ziedkopas būs lielas. Veidosies kompakts, līdz metru augsts krūms. Var audzēt arī lielus hortenziju krūmus, apgriežot tikai vecos ziedus un atmirušos dzinumu galus, taču tiem vajadzēs milzīgus podus un vietu pārziemošanai.

Sākoties aukstam laikam, Zaiga Graudiņa augus nes siltumnīcā un piesedz. Pārziemināt var arī garāžā vai citā vēsā telpā, kur temperatūra nenoslīd zem -5 °C. Pagrabos novietoto podu augsnē ziemā labāk saglabājas mitrums, bet citās vietās ik pa laikam jāapskata, vai sakņu kamols nav sauss.

Martā, kad sāk apkurināt siltumnīcu, mo­dina arī hortenzijas. Tad tās skaisti uzziedēs vasaras vidū, kad dārza hortenzijas vēl nezied. Ja nav iespējams pasteidzināt, hortenzijas pavasarī, kad temperatūra stabili turas plusos, iznes dārzā. Tās gan uzziedēs vēlāk. Jebkurā gadījumā jāsargā no pavasara salnām! Modinot un steidzinot augus dažādos laikos, var panākt garāku hortenziju ziedēšanas periodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+