×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Horvāti sašutuši par tiesāšanu

AFP/LETAAFP/LETA

Pasaules kausa izcīņas atklāšanas spēlē par spilgtāko un aprunājamāko personāžu nav kļuvis divus vārtus guvušais brazīliešu uzbrucējs Neimars, bet gan 42 gadus vecais japāņu tiesnesis Juiši Ničimura. Pēc viņa kļūdaini piešķirta 11 metru soda sitiena Brazīlija guva otros vārtus.

2012. gada Āzijas konfederācijas labākais tiesnesis Ničimura strādā savā otrajā pasaules čempionātā, viņš tiesājis arī Londonas olimpiādē, tā ka augsta līmeņa spēļu pieredze japānim netrūka., Kas notika 71. minūtē, kad Freds teatrāli nokrita soda laukumā un soģis nozīmēja 11 metru soda sitienu? Daļa pasaules redz sazvērestību, kas vērsta uz palīdzēšanu brazīliešiem opašmāju čempionātā. Argentīnas izdevums Ole atklāti vaicā FIFA vadībai – kā jums nav kauns? Tikmēr Ničimuras kolēģi un virkne speciālistu norāda, ka Ničimuram tomēr pietrūkst paša augstākā līmeņa spēļu pieredze, strīdīgajā epizodē viņš atradās nepareizā vietā un notikušo īsti neredzēja, tādēļ nedrīkstēja pieņemt tik nozīmīgu lēmumu.

Ničimura pagaidām kļuvis par apspriestāko turnīra personu, taču iespēju pacīnīties par punktu horvātiem vairs neviens neatdos. “Horvātija ir apzagta”, kliedz Nove List izdevuma vāks, “Tiesnesis bezkaunīgi uzvarēja ugunīgos,” raksta Sportske Novosti. Pagalam sašutuši par notikušo bija arī Horvātijas izlases treneri un spēlētāji.

Niko Kovāčs, Horvātijas izlases galvenais treneris: “Ja šādi sākam Pasaules kausa izcīņu, tyad varbūt uzreiz padoties un doties mājās? Mēs runājam par respektu, taču Horvātija netika cienīta. Tas ir kauns. Ja tā turpināsim tiesāt, tad šajā turnīrā būs vēl simts pendeles. Divi miljardi cilvēku visā pasaule redzēja, ka tur nebija pārkāpums. Viss, ko es vēlos, lai tiesneši tiesā saskaņā ar noteikumiem un vienādi tos piemēro abām komandām.”

Vedrans Čorluka atzina, ka pirmo reizi dzīvē augstākā līmeņa starptautiskās spēlēs sastapis tiesnesi, kurš lāga nerunā angliski. “Viņš runāja tikai kaut ko japāniski un neviens viņu nesaprata.” Dejans Lovrens atzina, ka aiz netaisnības sajūtas gribas raudāt. “Tas ir skandāls. Mēs runājam par cieņui, ar mums to darīja FIFA pārstāvji, bet kas notika laukumā? Varbūit kausu uzreiz atdot Brazīlijai?” vaicā horvātu aizsargs.

Tikmēr brazīlieši pieticīgi klusē, viņu pirmā uzvara neiznāca tik efektīga kā varbūt bija cerēts. Treneris Felipe Skolari par strīdīgo epizodi norādīja, ka tiesnesis laukumā pieņem lēmumu par 11 metru soda sitiena piešķiršanu un viņam, šo lēmumu nav pamats apšaubīt. Lai nu kā, Brazīlijai tabulā ir trīs punkti, viņu jaunā superzvaigzne Neimars ir guvis divus vārtus un lielais futbols ir sācies. Cerēsim, ka turpmākajās spēlēs galvenajās lomā būs futbolisti nevis cilvēki ar svilpi mutē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+