Horvātija ar uzvaru papildlaikā pirmo reizi iekļūst Pasaules kausa finālā 0

Horvātijas futbola izlase trešdien Maskavā pagarinājumā ar 2:1 uzvarēja Angliju, pirmo reizi valsts vēsturē iekļūstot Pasaules kausa izcīņas finālā, kur tā svētdien tiksies ar Francijas valstsvienību.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:1), bet papildlaika 109.minūtē horvātiem uzvaras vārtus guva Mario Mandžukičs.

Horvātija pusfināla mačā atspēlēja vienu vārtu deficītu, jo Anglija jau piektajā minūtē pēc Kerana Tripjera teicama brīvsitiena atklāja rezultātu. Savukārt izlīdzinājumu horvāti panāca 68.minūtē, kad precīzs bija Ivans Perišičs.

Šis ir Horvātijas futbolistu visu laiku lielākais sasniegums. Šī komanda spēlē savā piektajā finālturnīrā, debijā 1998.gadā sensacionāli izcīnot trešo vietu. Tikmēr pirms četriem gadiem Horvātijas izlase nespēja pārvarēt grupu kārtu, izcīnot vienu uzvaru trīs spēlēs, bet tagad komanda ir tikusi jau pie sešām uzvarām.

Horvātija finālā tiksies ar Francijas valstsvienību, kas otrdien pirmajā pusfināla spēlē ar 1:0 uzvarēja Beļģiju. Savukārt beļģi par trešo vietu sestdien cīnīsies ar angļiem.

Spēle bija ļoti aizraujoša, jo tās sākumā iniciatīva bija Anglijai, savukārt pamatlaika otrajā pusē jau labāki bija horvāti.

Rezultātu atklāja Tripjers, kurš 5.minūtē izpildīja teicamu brīvsitienu, iegriežot bumbu vārtu augšējā stūrī. Arī pēc tam vairāk uzbruka angļi, tomēr par spīti dažām labām iespējām viņi pārsvaru dubultot nespēja.

Vēl otrā puslaika sākumā Anglijai bija neliels pārsvars, taču pēc tam iniciatīvu pārņēma Horvātija, kura savu panāca 68.minūtē, kad pēc centrējuma lieliski nospēlēja Perišičs, augstā lēcienā ar kāju raidot bumbu vārtu tīklā.

Arī pēc tam bīstamāki bija horvāti, tomēr pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās. Savukārt papildlaikā viss izšķīrās 109.minūtē, kad teicami ar galvu nospēlēja Perišičs, nometot bumbu angļu soda laukumā pa sitienam Mandžukičam, kurš savu iespēju garām nelaida.

Atlikušajā laikā Anglija izmisīgi centās izglābties, taču tas futbola dzimtenes pārstāvjiem neizdevās un līksmot varēja Horvātija.