×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Horvātijā par prezidenti ievēl konservatīvās partijas pārstāvi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Horvātijas prezidenta vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru uzvarējusi opozīcijā esošās konservatīvās partijas “Demokrātiskā savienība” pārstāve Kolinda Grabara-Kitroviča, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Par Horvātijas bijušo vēstnieci ASV, ārlietu ministri un NATO amatpersonu Grabaru-Kitaroviču nobalsoja 50,4 procenti vēlētāju, kamēr viņas sāncensi līdzšinējo prezidentu no sociāldemokrātu partijas Ivo Josipoviču, kurš uzvarēja vēlēšanu pirmajā kārtā 28. decembrī, atbalstīja 49,6 procenti vēlētāju. “Pārlieku lielai uzvaras svinēšanai nav vietas. Strādāsim mūsu valsts labklājībai!” uzrunājot atbalstītājus, paziņoja prezidenta vēlēšanu uzvarētāja.

Neskatoties uz to, ka Horvārijas prezidentam ir galvenokārt cermoniālas funkcijas, Grabaras-Kitarovičas panākums, kā vērtē Horvātijas politikas apskatnieki, iezīmē pavērsienu vietējā politikā, proti, atbalsta pieaugumu konservatīvajai partijai. Horvātijas ekonomikai piedzīvojot smagus laikus un bezdarba līmenim joprojām saglabājoties 19 procentu līmenī, atbalsts šobrīd pie varas esošajiem sociāldemokrātiem aizvien krītas. Jau nākamgad Horvātijā gaidāmas parlamenta vēlēšanas, pēc kurām arī šobrīd opozīcijā esošie konservatīvie spēki varētu nākt pie varas.

“Es paredzu izmaiņas ārpolitikā. Lielāka uzmanība tiks pievērsta NATO un Eiropas Savienības lietām, bet mazāka uzmanība Balkānu reģionam,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” Grabaras-Kitarovičas uzvaru komentēja Zagrebas politologs Andželko Milardovičs, piebilstot, ka nule aizvadītās vēlēšanas varētu būt signāls tam, kāds rezultāts gaidāms arī parlamenta vēlēšanās.

Grabara-Kitaroviča kļūs par pirmo Horvātijas prezidenti sievieti. Viņa ir arī pirmā “Demokrātiskās savienības” pārstāve, kas valsts galvas amatā nonākusi, kopš prezidenta amatu divus pilnvaru termiņus pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados ieņēma partijas dibinātājs Franjo Tudžmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+