Horvātijas futbola izlase Eiropas čempionātu sāk ar uzvaru pār Turciju 0

Lukas Modriča gūtie vārti pirmā puslaika beigās ļāva Horvātijai izlasei svētdien Parīzē pārspēt Turcijas izlasi un ar panākumu sākt Eiropas čempionāta finālturnīru.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

D apakšgrupas cīņā Francijas galvaspilsētā Horvātija svinēja panākumu ar 1:0 (1:0).

Vienīgie vārti tika gūti spēles 41.minūtē, kad Madrides “Real” futbolists Modričs izdarīja skaistu sitienu no tālas distances.

Horvātiem šajā mačā piederēja pārsvars, jo viņi izveidoja krietni vairāk vārtu gūšanas iespēju, trīs reizes norībinot arī vārtu konstrukciju. Savukārt Turcija vairāk atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuri panākumu nedeva.

Spēli aktīvāk sāka Horvātija un jau otrajā minūtē garām vārtu tālajam stabam sita Ivans Rakitičs. Arī pēc tam bumbu vairāk kontrolēja horvāti, kamēr Turcijas izlase, tiekot galā ar pirmās spēles uztraukumu, aktivizējās puslaika vidū. Tad savu meistarību nācās demonstrēt horvātu vārtsargam Danijelam Subašičam, kurš tvēra bumbu pēc tuva Ozana Tufana sitiena ar galvu.

Spēles 31.minūtē medicīniskā palīdzība bija nepieciešama Horvātijas izlases spēlētājam Vedranam Čorlukam, kuram tika pārsista galva, tāpēc tā tika pamatīgi nosaitēta. Puslaika otrajā pusē cīņa jau bija līdzvērtīga, taču tuvojoties pārtraukumam iniciatīva atkal pārgāja Horvātijas pusē, kurai arī izdevās atklāt rezultātu. Turcijas futbolisti pēc cīņas savā soda laukumā spēja izsist bumbu tālāk no vārtiem, taču tā nonāca pie Modriča, kurš no 24 metriem, sitot pa bumbu no gaisa, to raidīja pretinieku vārtu stūrī.

Otrā puslaika sākumā divas teicamas iespējas neizmantoja Horvātijas kapteinis Darijo Srna, kurš vispirms pēc brīvsitiena trāpīja pa vārtu pārliktni, bet pēc tam no tuvas distances aizsita garām mērķim. Arī turpinājumā krietni bīstamāk uzbruka horvāti, kuri vēl divas reizes norībināja Volkana Babadžana sargāto vārtu konstrukciju. Turcijas izlases centieni atspēlēties bija neveiksmīgi. Labākās iespējas turkiem bija jau pašā mača izskaņā, tomēr tās palika neizmantotas.

Abas komandas Eiropas čempionātu finālturnīros savā starpā tikušās diezgan bieži. Vēl 1996.gada apakšgrupu turnīrā Horvātija izcīnīja uzvaru ar 1:0, bet 2008.gada ceturtdaļfinālā Turcija jau bija pārāka 11 metru sitienu sērijā. Savukārt horvāti par šo pāridarījumu atriebās 2012.gadā, kad uzvarēja kvalifikācijas turnīra “play-off” kārtā, liedzot turkiem sasniegt finālturnīru.

Zīmīgi, ka šīs abas vienības ielozētas arī vienā 2018.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra apakšgrupā.

Turcijai šis ir ceturtais Eiropas čempionāts, bet 2008.gadā tā sasniedza pusfinālu. Tāpat tā sacentusies 1996. un 2000.gada turnīrā, bet pirms 2004.gada meistarsacīkstēm izšķirošajā kvalifikācijas kārtā piekāpās Latvijai.

Tikmēr Horvātija kā neatkarīga valsts piedalījusies četros Eiropas čempionātos, divreiz neizkļūstot no grupas, bet divreiz sasniedzot ceturtdaļfinālu. Savukārt 1998.gadā Horvātija guva trešo vietu Pasaules kausā.

Otra D apakšgrupas pirmās kārtas spēle notiks pirmdien, kad plkst.16 Tulūzā spēkiem mērosies pašreizējā Eiropas čempione Spānija un Čehijas valstsvienība.

Vēl svētdien notiks divas C grupas spēles – plkst.19 Nicā Polija mērosies spēkiem ar Ziemeļīriju, bet plkst.22 Lillē tiksies Vācijas un Ukrainas izlases.