AFP/LETA

Horvātijas izlase sagrauj Kamerūnas cerības par astotdaļfinālu 0

Pasaules kausa izcīņā futbolā trešdien Horvātijas izlase A grupas otrās kārtas mačā ar 4:0 (1:0) pārspēja Kamerūnas izlasi, dzēšot Āfrikas komandas izredzes uz turnīra astotdaļfināla stadiju.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Tādējādi Kamerūna piedzīvoja savu otro zaudējumu A apakšgrupā, kas vairs neļauj cerēt uz vietu izslēgšanas spēlēs. Līdz ar to grupas trešajā kārtā divas vietas uz astotdaļfinālu sadalīs Brazīlija, Horvātija un Meksika.

Zīmīgi, ka Kamerūna Pasaules kausa finālturnīros piedzīvoja savu sesto zaudējumu pēc kārtas, uzstādot garāko zaudējumu sēriju kādai no Āfrikas kontinenta izlasēm turnīrā.

Horvātijas valstsvienības labā divus vārtus guva Mario Mandžukičs, bet pa reizei ar vārtu guvumiem izcēlās Ivica Oličs un Ivans Perišičs.

Savainojuma dēļ Kamerūnas izlases rindās mačā nevarēja piedalīties pazīstamākais valstsvienības futbolists Samuels Eto. Bet pati A apakšgrupas spēle iesākās līdzvērtīgi, abām komandām meklējot robus pretinieku aizsardzībā. Tomēr desmitajā minūtē vadībā izvirzījās Horvātija, pēc lieliskas Perišiča piespēles precīzs no vārtu priekšas bija pieredzējušais uzbrucējs Oličs. Pēc gūtajiem vārtiem daudz bīstamāk turpināja spēlēt horvāti, Āfrikas komandai reti pietuvojoties Horvātijas izlases soda laukumam.

Spēles 16.minūtē brīnumainā kārtā rezultāts uz tablo netika dubultots. Mandžukičs pēc stūra sitiena izpildes nespēja no vārtu priekšas pārspēt pretinieku vārtsargu Čārlzu Itandje. Turpmākajās minūtēs neviena no izlasēm briesmas pretinieku laukumā neradīja, komandām regulāri kļūdoties saspēlē. Mača 40.minūtē Kamerūna vēl vairāk sev sarežģīja situāciju, kad nevajadzīgu noraidījumu saņēma spāņu kluba “Barcelona” pussargs Aleksandrs Songs, kurš vienā no epizodēm lika lietā dūres pret horvātu uzbrucēju Mandžukiču.

Otrā puslaika ievadā Perišičs dubultoja rezultātu uz tablo, kad pēc lieliska reida pa kreiso malu ielauzās pretinieku soda laukumā, kur ar spēcīgu sitienu no asa leņķa pārspēja kamerūniešu vārtsargu. Savukārt 48.minūtē Mandžukičs izrāvās vienatnē pret Kamerūnas vārtiem, taču nespēja lielisko iespēju pārvērst vārtu guvumā. Tomēr 60.minūtē Mandžukičam izdevās gūt vārtus, kad pēc stūra sitiena izpildes uzbrucējs precīzi sita ar galvu.

Pēc zaudētajiem vārtiem kamerūnieši daudz aktīvāk un pārdrošāk sāka doties uzbrukumos, tiekot pie retām un bīstamām situācijām horvātu soda laukumā. Mača 73.minūtē Mandžukičs guva savus otros vārtus spēlē. Uzbrucējs nokļuva pirmais pie atlēkušās bumbas, raidīdams to pustukšos vārtos. 85.minūtē Benžamēns Mukandjo neizmantoja lielisku iespēju, lai gūtu Kamerūnai goda vārtus, bet brīdi vēlāk Ivans Rakitičs varēja gūt Horvātijai piektos vārtus spēlē, ko neizdarīja.

Līdz ar to A apakšgrupā pēc divām kārtām Brazīlijai un Meksikai ir pa četriem punktiem, Horvātijas izlasei ir trīs, bet Kamerūna pie punktiem nav tikusi. Trešajā kārtā Brazīlija spēkosies ar Kamerūnu, savukārt principiālā cīņā par otro vietu grupā horvāti mērosies spēkiem ar Meksiku.

Jau vēstīts, trešdien Pasaules kausa čempiones pilnvaras nolika Spānijas izlase, kas B apakšgrupas otrās kārtas spēlē ar 0:2 piekāpās Čīlei, piedzīvojot otro zaudējumu turnīrā un zaudējot cerības uz astotdaļfinālu.

Tikmēr ceturtdien otro kārtu aizvadīs C apakšgrupa, kur Kolumbija spēlēs ar Kotdivuāru, bet Japāna ar Grieķiju. Savukārt D grupā savstarpēji izšķirošā spēlē Anglijas cīnīsies ar Urugvaju.