Hosa iemet, Dinamo” zaudē Šupleram un CSKA 0

KHL čempionātā Rīgas “Dinamo” šī gada pirmās izbraukuma spēļu sērijas pirmajā mačā piektdien ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) zaudēja bijušā vienības galvenā trenera Jūliusa Šuplera vadītajai Maskavas CSKA komandai.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88

Rīgas “Dinamo” labā vienīgos vārtus guva slovāku uzbrucējs Marcels Hosa, kuram šis bija pirmais precīzais metiens pēc atgriešanās Latvijas klubā. Savukārt CSKA rindās ar precīziem metieniem izcēlās Aleksandrs Gusjkovs un Ņikita Filatovs.

Pirmo bīstamo momentu šajā spēlē izveidoja “Dinamo” komanda, tomēr Gunta Galviņa metienu bez grūtībām tvēra CSKA vārtsargs Rastislavs Staņa. Turpinājumā arī laukuma saimnieki izveidoja pāris labu uzbrukumu, taču arī rīdzinieku vārtsargs Kriss Holts spēlēja pārliecinoši un rezultāts nemainījās. Pirmās trešdaļas vidū “Dinamo” hokejisti gandrīz divas minūtes spēlēja piecatā pret trijiem pretiniekiem, tomēr šo lielo vairākumu neizdevās realizēt, bet turpinājumā cīņa bija līdzīga un ļoti bīstamu momentu nebija ne pie vieniem vārtiem. Spēles 15.minūtē abpusēju noraidījumu izpelnījās Mārtiņš Cipulis un Aleksejs Badjukovs, taču arī šoreiz vārti netika gūti, bet trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām mazākumā aizstāvēties nācās jau “Dinamo” komandai. CSKA hokejistiem vairākumā bija pāris labu iespēju gūt vārtus, taču Holts spēlēja pārliecinoši un pirmajā trešdaļā rezultāts netika atklāts.

Otro trešdaļu “Dinamo” sāka ļoti aktīvi un tās sestajā minūtē nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, kurā rīdzinieki izdarīja vairākus labus metienus pa Staņas sargātajiem vārtiem, taču pārspēt CSKA vārtsargu neizdevās. Turpinājumā cīņa bija līdzīga, tomēr neliels pārsvars bija mājiniekiem, kas ik pa laikam apdraudēja “Dinamo” vārtus, tomēr arī Holts spēlēja bez kļūdām, un rezultāts nemainījās. Spēles 32.minūtē Rīgas klubs izveidoja labu pretuzbrukumu, ko ar precīzu metienu starp Staņas kājsargiem noslēdza Hosa, beidzot atklājot mača rezultātu – 1:0. Atlikušajās otrās trešdaļas minūtēs spēles gaita bija samērā mierīga un komandām reti radīja bīstamas epizodes pretinieka vārtu tuvumā, tāpēc pirms mača noslēdzošās trešdaļas “Dinamo” saglabāja minimālu vadību ar 1:0.

Trešās trešdaļas sākumā “Dinamo” sekmīgi izturēja mazākumu, ko pašās otrās trešdaļas beigās nopelnīja Jēkabs Rēdlihs, taču spēles 47.minūtē rīdzinieki nonāca smagā situācijā, jo gandrīz divas minūtes nācās aizstāvēties trijatā pret pieciem pretiniekiem. Šajā lielajā vairākumā CSKA nospēlēja ļoti veiksmīgi un pārņēma vadību – vispirms ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī neizšķirtu panāca Gusjkovs, bet 44 sekundes vēlāk no vārtu priekšas precīzi meta Filatovs, izvirzot CSKA komandu vadībā ar 2:1.

Spēles 55.minūtē nevajadzīgu divu minūšu noraidījumu saņēma Mārtiņš Karsums, taču šo mazākumu rīdzinieki sekmīgi izturēja, taču mirkli vēlāk vēl muļķīgāku noraidījumu izpelnījās Džeimijs Lundmarks, tomēr arī šajā vairākumā CSKA hokejistiem neizdevās gūt vārtus, ļaujot saglabāt “Dinamo” hokejistiem izredzes atspēlēties. Tiesa, visas cerības panākt vismaz neizšķirtu rīdzinieki zaudēja 53 sekundes pirms mača pamatlaika beigām, kad uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Oskars Cibuļskis. Tomēr “Dinamo” nedomāja padoties un nomainīja Holtu, taču arī tas nelīdzēja gūt vārtus un nācās samierināties ar zaudējumu.

Uz šo izbraukuma spēļu sēriju Latvijas klubam līdzi devušies arī iepriekš savainotie – aizsargs Sandis Ozoliņš un uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš gan šajā spēlē vēl nepiedalījās. Gada pirmajā izbraukumā Rīgas “Dinamo” devusies 25 spēlētāju sastāvā – ar diviem vārtsargiem, astoņiem aizsargiem un 15 uzbrucējiem.

Šīs izbraukuma spēļu sērijas turpinājumā Rīgas “Dinamo” ik pēc dienas pauzes tiksies arī ar Jekaterinburgas “Avtomobilist”, Astanas “Baris” un Čeļabinskas “Traktor”.

Šobrīd KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 53 punktiem 39 spēlēs ieņem astoto vietu, taču tikpat punktu ir arī septītajā pozīcijā esošajai CSKA komandai, kas aizvadījusi 40 mačus.