Hosa neiemet, “Dinamo” zaudē, Rautakallio ir ļoti vīlies 0

Rīgas “Dinamo” šī gada pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Maskavas “Spartak” komandai. “Dinamo” galvenais treneris Peka Rautakallio neslēpa vilšanos par savas vadītās komandas parādīto sniegumu.

VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Policija aicina atpazīt attēlā redzamās sievietes, kuras nokārtoja dabiskās vajadzības Rīgas skolas sporta kompleksā 15

Rezultātu mača sestajā minūtē atklāja “Spartak” uzbrucējs Romāns Ļudučins, bet neizšķirtu nepilnas četras minūtes pirms spēles pamatlaika beigām panāca Guntis Galviņš. Pēcspēles metienu sērijā “Spartak” komanda bija pārāka ar 1:0, vienīgos vārtus gūstot Štefanam Ružickam. Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti abu komandu vārtsargi Kriss Holts un Ivans Kasutins.

“”Spartak” spēlēja kā komanda un ievēroja disciplīnu. Visi zinājām, ka šī ir svarīga spēle, taču vēlējāmies tajā uzvarēt individuāli,” pēc mača atzina Peka Rautakallio. “Laikā, kad cīnāmies par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, katrs spēlētājs vēlas būt par varoni. Hokejā tas nedarbojas un tā ir nepareiza pieeja. Otrajā trešdaļā bijām nedaudz labāki par pretinieku, bet trešajā trešdaļā bijām nedaudz labāki par otro. Mums bija pietiekami daudz iespēju, taču nespējām tās izmantot,” atzina somu speciālists.

“Ja skatāmies uz pēcspēles metienu sērijām, tad mēs no astoņām sērijām esam uzvarējuši divās, bet “Spartak” uzvarējuši četrās no piecām. Katrs var izdomāt, par kādu kvalitāti šie skaitļi runā. Esmu ļoti vīlies komandas sniegumā. Mēs varam spēlēt daudz labāk nekā to darījām pret “Spartak”,” vilšanos neslēpa Rautakallio.

Šajā spēlē “Dinamo” rindās atgriezās slovāku uzbrucējs Marcels Hosa, ar kuru noslēgts līgums līdz sezonas beigām. Hosa aizvadīto maču sāka otrajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Frēdriku Varju un Džeimiju Lundmarku. Rautakallio pauda pārliecību, ka Hosa var palīdzēt komandai. “Šodien viņam bija smaga spēle, jo nav trenējies ar mums. Kad Hosa pieradīs pie saviem maiņas partneriem, tad viņš var spēlēt ievērojami labāk.” Hosa šo sezonu iesāka tieši “Spartak” komandā, tomēr gadu mijā tika atlaists un trešdien noslēdza līgumu ar Rīgas “Dinamo”, kurā spēlēja pirmajās divās KHL sezonās.

Tikmēr “Spartak” galvenais treneris Andrejs Sidorenko atzina spēle bija interesanta un abas komandas spēlēja labi. “Vēlos uzteikt savus spēlētājus par cīņu līdz beigām. Viņi parādīja vīrišķību un izcīnīja uzvaru,” atzina Sidorenko. Uz jautājumu, kāpēc “Spartak” šķīrās no Hosas, Sidorenko atbildēja, ka Maskavas klubam pamainījās spēles koncepcija. “Parādījās pavisam citas prasības. Hosa ir labs spēlētājs, tomēr viņš vairs neiederējās komandā.”

Spēli abas komandas sāka ļoti aktīvi un izniekoja vairākas labas iespējas atklāt rezultātu. Nedaudz bīstamāk gan uzbruka “Dinamo” hokejisti, taču teicami spēlēja “Spartak” vārtsargs Ivans Kasutins, novēršot visas briesmas savu vārtu tuvumā. Mača piektajā minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Latvijas kluba aizsargs Arvīds Reķis un viesiem skaitliskā vairākuma realizēšanai bija nepieciešama minūte – no aizvārtes neviena nepiesegts vārtu priekšā izslidoja Ļudučins, kurš ripu raidīja gandrīz tukšos vārtos un atklāja rezultātu. Pirmās trešdaļas vidū iespēja realizēt vairākumu bija “Dinamo” komandai, tomēr laukuma saimnieki savu iespēju nespēja izmantot, bet pāris minūtes vēlāk jau rīdziniekiem nācās aizstāvēties mazākumā, taču arī “Spartak” vairākumā neko bīstamu nespēja izveidot un rezultāts nemainījās. Turpinājumā “Dinamo” komandai bija nospiedošs pārsvars, taču pārspēt pretinieku vārtsargu neizdevās, bet divas ar pusi minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām viesi palika mazākumā. Šajā vairākumā “Dinamo” uzbruka ļoti aktīvi un vienā no epizodēm ripa pēc Mārtiņa Karsuma metiena trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr “Spartak” kopējiem spēkiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.

Otrās trešdaļas sākumā uz divām minūtēm atpūsties devās “Dinamo” aizsargs Jēkabs Rēdlihs, tomēr šo mazākumu rīdzinieki izturēja, turklāt bīstamu metienu mazākumā izdevās veikt Jānim Spruktam, kuru gan Kasutins bez īpašām problēmām atvairīja. Mača 27.minūtē iespēja realizēt viena laukuma spēlētāja pārsvaru bija arī “Dinamo” hokejistiem, kuri vairākumā izveidoja vairākas ļoti bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem, taču pārspēt lieliski spēlējošo Kasutinu joprojām neizdevās. Mača turpinājumā cīņa bija līdzīga un abas komandas ik pa laikam izveidoja vētrainas epizodes pretinieku vārtu tuvumā, tomēr stabili spēlēja abi vārtsargi Kasutins un Kriss Holts, tāpēc otrajā trešdaļā precīzu metienu tā arī nebija.

Trešās trešdaļas sākumā “Dinamo” atkal bija iespēja realizēt vairākumu, taču arī šoreiz tā palika neizmantota, bet mača 52.minūtē “Spartak” hokejisti vēlreiz palika mazākumā – šajā vairākumā rīdziniekiem bija pāris teicamas iespējas gūt vārtus, tomēr fantastiski turpināja spēlēt Kasutins, kurš glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Nepilnas piecas minūtes pirms mača pamatlaika beigām “Dinamo” atkal spēlēja vairākumā un šoreiz to beidzot izdevās realizēt – nepiesegtais Galviņš pieslidoja pie vārtiem un, uztverot Sprukta piespēli no aizvārtes, raidīja ripu vārtos un panāca neizšķirtu 1:1. Atlikušajās trešās trešdaļas minūtēs abas komandas apmainījās ar labiem uzbrukumiem un centās gūt uzvaras vārtus, taču uzdevumu augstumos bija Holts un Kasutins, tāpēc pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās.

Pagarinājumā turpinājās spraiga un interesanta cīņa, tomēr tuvāk uzvaras vārtu gūšanai bija “Dinamo” hokejisti. Savukārt “Spartak” laimi meklēja ātros un bīstamos pretuzbrukumos, taču Holts spēlēja pārliecinoši un rezultāts nemainījās, tāpēc uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija.

Pēcspēles metienu sērijā šoreiz paveicās “Spartak” komandai, kas, pateicoties Ružickas precīzajam metienam, uzvarēja ar 1:0. Savukārt “Dinamo” rindās savas iespējas neizmantoja Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs un slovāku uzbrucējs Marcels Hosa, kurš bija neprecīzs divreiz.

Rīgas “Dinamo” arī divas nākamās spēles pēc dalības atsākšanas KHL čempionātā aizvadīs savā laukumā, kad sestdien un nākamās nedēļas pirmdienā sacentīsies ar Sanktpēterburgas SKA un Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas “Dinamo” komandu.

KHL Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā Rīgas “Dinamo” ar 51 punktu 36 spēlēs pašlaik ieņem septīto pozīciju, bet “Spartak” komanda ar 39 punktiem 37 mačos atrodas priekšpēdējā, desmitajā, pozīcijā.

“Atlant” – “SKA” 3:4 (1:1, 1:2, 1:1);

Rīgas “Dinamo” – “Spartak” 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā.