Hosam 2+1, “Dinamo” uzvar austrumu līderus “Traktor” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” šī gada pirmās izbraukuma spēļu sērijas pēdējā, ceturtajā, mačā ceturtdien ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pieveica uzvar Austrumu konferences līdervienību Čeļabinskas “Traktor”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Šajā mačā ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli Rīgas “Dinamo” rindās izcēlās Marcels Hosa, bet vēl reizi precīzs bija Ģirts Ankipāns. Savukārt “Traktor” komandā precīzi bija Genādijs Razins un Konstantīns Panovs.

Spēli sekmīgāk iesāka Rīgas “Dinamo” komanda, un jau 76.sekundē Ankipāns atklāja rezultātu, kad “Traktor” vārtsargs Maikls Gārnets nespēja piefiksēt ripu. Turpinājumā cīņa ritēja samērā līdzīgā cīņā un 12.minūtē viesi ieguva iespēju pirmoreiz spēlēt vairākumā.

Vairākuma divās minūtēs rīdzinieki neko ļoti bīstamu nespēja izveidot, bet nelielu traumu guva “Traktor” līderis Jevgēņijs Kuzņecovs, kurš neveiksmīgi tika ietriekts vārtos pēc Frēdrika Varja spēka paņēmiena. Četras ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām viens pret vārtiem izgāja Aleksandrs Ņiživijs, tomēr viņam neizdevās apturēt Gārnetu. Savukārt vēl brīdi vēlāk pēc Kristapa Sotnieka noraidījuma Latvijas klubam divas minūtes nācās spēlēt četratā. Kaut “Traktor” bija vairākas iespējas pārspēt Krisu Holtu, rezultāts nemainījās un pēc 20 minūtēm “Dinamo” saglabāja vadību ar rezultātu 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas “Dinamo” vēlreiz nokļuva vairākumā, tomēr komanda ne tikai atkal neizmantoja šo iespēju, bet īsu brīdi pēc nokļūšanas vienādos sastāvos “Traktor” izdevās panākt izlīdzinājumu 1:1, kad no zilās līnijas ar spēcīgu tālmetienu Holtu pārspēja Razins. Turpinājumā nedaudz sekmīgāk spēlēja “Traktor” hokejisti, bet arī rīdzinieki daudz neatpalika un nevēlējās atdot pretiniekiem iniciatīvu. Otrajā trešdaļā mājinieki izveidoja daudz vairāk bīstamus momentus, bieži dodoties ātros uzbrukumos, turklāt trešdaļas izskaņā viņiem pat izdevās izrāviens četriem pret vienu Latvijas kluba aizsargu. Kad jau likās, ka otrā trešdaļa noslēgsies neizšķirti, 19 sekundes pirms tās noslēguma Rīgas “Dinamo” izdevās atgūt vadību, kad pēc Niklasa Luseniusa piespēles precīzs bija Hosa. Pirms pēdējām 20 pamatlaika minūtēm Rīgas “Dinamo” atradās vadībā ar 2:1.

Otro reizi izlīdzinājumu “Traktor” panāca trešās trešdaļas piektajā minūtē, kad Panovam izdevās gūt vārtus, ripai atrodot ceļu starp Holta kājsargiem un vārtu stabiņu no negatīva leņķa. Tomēr rezultāts 2:2 saglabājās tieši minūti un Hosam izdevās gūt savus otros vārtus mačā, izvirzot viesus vadībā ar 3:2. Turpinājumā “Traktor” komanda īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, bet Rīgas “Dinamo” komanda atkal neko ļoti bīstamu nespēja izveidot, turklāt pretinieki vairākas reizes devās pretuzbrukumos. Pēc atgriešanās vienādos sastāvos “Traktor” arvien vairāk sāka dominēt mačā, bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām par pretinieka turēšanu pie noraidījuma tika Ankipāns. Tomēr mazākumā Rīgas “Dinamo” atkal nospēlēja sekmīgi, neļaujot pretiniekiem izveidot ļoti bīstamus momentus. Cīņas beigās Gārnets tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr arī tas nepalīdzēja “Traktor” komandai panākt neizšķirtu un rīdzinieki tika pie uzvaras.

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” vārtos atgriezās Kriss Holts, bet pirmoreiz gandrīz mēneša laikā laukumā devās Aleksandrs Ņiživijs, kurš atveseļojies no kājas savainojuma. Uzbrukumā Rīgas “Dinamo” komandai bija pamainītas gandrīz visas maiņas, bet spēlei šoreiz nebija pieteikts Mārtiņš Cipulis.

Turpinājumā sekos KHL Zvaigžņu spēle, kas sestdien notiks tieši Rīgā. Savukārt pēc Zvaigžņu spēles Rīgas “Dinamo” divus mačus aizvadīs savā laukumā, bet pēc tam dosies sešu izbraukuma spēļu sērijā. Savukārt pēdējās četras KHL regulārā čempionāta spēles Latvijas klubs aizvadīs savā laukumā.

Pēc šī mača KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 60 punktiem 42 spēlēs atguva septīto vietu, par vienu punktu apsteidzot septītajā pozīcijā esošo CSKA komandu, kas pagaidām arī aizvadījusi 42 mačus.

Savukārt “Traktor” hokejisti ar 84 punktiem 42 mačos saglabāja pārliecinošu līderpozīciju Austrumu konferencē, kā arī otro pozīciju visā līgā.