Uncategorized

Hospitālī Vācijā miris iepriekš sasirgušais NBS karavīrs 16

Foto – LETA

ASV bruņoto spēku hospitālī Vācijā trešdien miris Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīrs, kuram pagājušajā nedēļā kalnu apmācības kursa laikā Gruzijā pasliktinājās veselības stāvoklis, aģentūru BNS informēja Aizsardzības ministrijā.

Pārkaršanas izraisītu veselības problēmu dēļ miris 1.kājnieku bataljona kaprālis Jānis Voitkevičs.

Bruņotajos spēkos ir sākta nelaimes gadījuma speciālā izmeklēšana un dienesta izmeklēšana, kurās noskaidros nelaimes gadījuma apstākļus. Pēc to pabeigšanas tiks lemts arī par kompensācijas piešķiršanu bojāgājušā tuviniekiem.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un NBS komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube izteikuši visdziļāko līdzjūtību mirušā karavīra tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

Karavīra veselības stāvoklis pasliktinājās 25.jūlijā kalnu apmācības kursa laikā Gruzijā. Viņš nekavējoties tika nogādāts Gruzijas pilsētas Gori slimnīcā, savukārt 27.jūlijā tika pārvests uz ASV bruņoto spēku hospitāli Landštūlē, Vācijā, kur strādājot ārsti ar lielu pieredzi arī šādu gadījumu ārstēšanā.

Kalnu apmācības kurss no 16. jūlija līdz 3.augustam notiek Gruzijā, Sačherē, NATO programmas Kalnu apmācības un izglītības centrā. Tajā Latvijas karavīri apgūst pamatiemaņas darbībai kalnainā apvidū, tostarp ekipējuma lietošanu, maršruta plānošanu, evakuāciju un citas prasmes.

Voitkevičs bruņotajos spēkos dienēja kopš 2006.gada, pildot dienesta pienākumus arī starptautisko operāciju rajonos. Par teicamu dienesta pienākumu izpildi viņš ir ticis apbalvots ar NBS komandiera un 1.kājnieku bataljona komandiera apbalvojumiem.

LA.lv