Ekonomika
Bizness

“Huawei” iestājas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Globālajā tehnoloģiju uzņēmumā “Huawei” ietilpstošā Latvijas pārstāvniecība SIA “Huawei Technologies Latvia” kļuvusi par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) biedru. Iestāšanās LIKTA ļaus “Huawei” piedalīties Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares attīstībā.

“Iestāšanās Latvijas vadošajā IKT nozares asociācijā ir likumsakarīgs solis, lai stiprinātu uzņēmuma pozīcijas un sekmētu biznesa attīstību Baltijas jūras reģionā. Tieši šobrīd visā pasaulē, tostarp Latvijā notiek pāreja uz 5G risinājumu plašāku izmantošanu,” norāda ņēmuma “Huawei Enterprise Business Group” vadītājs Baltijā Dans Masiļūns.

“Tikko esam spēruši jaunu soli tehnoloģiju nākotnē, radot pirmo viedtālruni, kas atbalsta 5G risinājumus, kura publiskā prezentācija notikusi arī šeit – Latvijā. Arī LIKTA aizvadītajos gados ir darījusi daudz, lai 5G infrastruktūra un tehnoloģiskie risinājumi būtu sabiedrībai pieejami. Tāpēc šajā jomā mums ir daudz kopīga,” skaidro D.Masiļūns.

Viņš norādīja, ka tiek plānots izmantot “Huawei” globālo pieredzi un zināšanas, lai līdzdarbotos dažādu inovāciju ieviešanā un adaptēšanā tieši Latvijas tirgum. Piemēram, Ziemeļvalstu tirgos, ieskaitot Latviju, “Huawei” mērķis ir, pirmkārt, koncentrēties uz visu zibatmiņas produktu un risinājumu (piemēram, Dorado) un tīkla risinājumu (piemēram, Campus Network) piegādi.

“Mēs pilnībā apzināmies, ka tas ir ļoti nobriedis IKT tirgus un tāpēc ir prasīgs. Klienti apzinās savas vajadzības un sagaida novatorismu un uzticamus partnerus. Mēs saprotam, ka mūsu biznesa mērķi ir ambiciozi, jo īpaši tāpēc, ka tie ir vērsti uz labi attīstītām un tajā pašā laikā konkurētspējīgām Ziemeļvalstīm. Tādēļ nākamajos piecos gados mēs ieguldīsim vairāk nekā 30% no “Huawei Enterprise Business Group” uzņēmuma un Ziemeļvalstu reģionālajiem resursiem Ziemeļvalstīs – finansēs, talantos un aktīvos”, pauž uzņēmuma vadītājs.

“IKT nozare ir viena no visstraujāk augošajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā, kas rada produktus ar augstu pievienoto vērtību. Pieaug ne tikai nozares apgrozījuma apjoms, bet arī uzņēmumu skaits. LIKTA ir atvērta un aicina jaunus uzņēmumus pievienoties asociācijai un iesaistīties nozares attīstībā, jo IKT joma ir Latvijas izrāviena iespēja globālajā konkurencē. Asociācijas paplašināšanās veicinās Latvijas IKT nozares atpazīstamību un nozares uzņēmumu starptautisko sadarbību, kas ir viens no LIKTA darbības virzieniem. Šobrīd LIKTA apvieno nozares vadošos uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus kopumā vairāk nekā 160 biedrus,” saka LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Uzņēmuma SIA “Huawei Technologies Latvia” pievienošanās LIKTA sekmēs arī Latvijas IKT talantu izaugsmi, jo viena no tehnoloģiju uzņēmuma galvenajām iniciatīvām ir piekļuves nodrošināšana izglītībai un atbalsts jaunajiem IKT speciālistiem, īstenojot speciālas apmācību programmas.

Saistītie raksti

Starptautiskais tehnoloģiju uzņēmums šādas apmācības rīko jau 10 gadus ar mērķi nodrošināt zināšanu un pieredzes apmaiņu starp prasmīgākajiem tehnoloģiju prātiem visā pasaulē, tādējādi sniedzot pozitīvu pienesumu gan vietējās IKT nozares attīstībai, gan akumulējot zināšanu pārnesi globālā mērogā. 2018. gada beigās “Huawei” akadēmijā piedalījās vairāk nekā 4700 studenti no 108 valstīm, bet kopš programmas pirmsākumiem apmācības absolvējuši pāri par 30 tūkstošiem jauno tehnoloģiju ekspertu visā pasaulē.

Jau ziņots, ka tehnoloģiju uzņēmums “Huawei” 2019. gada pirmajā pusē sasniedza 58 miljardus ASV dolāru lielus ieņēmumus, kas ir par 23,2% vairāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Kompānijas rentabilitāte gada pirmajā pusē bija 8,7%.

LA.lv