Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Huawei” meklē sētas durvis Rietumu tirgum0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Ķīnas telekomunikāciju gigants “Huawei”, iespējams, izdomājis apķērīgu veidu, kā tomēr iebāzt kāju Rietumu telekomunikāciju tirgū, neskatoties uz aizliegumu “Huawei” sadarboties ar ASV kompānijām, kas stāsies spēkā novembrī. Kompānijas vadītājs Rens Žengfejs intervijās izdevumiem “Economist” un “New York Times” atklājis, ka “Huawei” varētu noslēgt vienreizēju licencēšanas līgumu ar kādu ieinteresētu Rietumos strādājošu uzņēmumu, tā rīcībā par attiecīgu (noteikti prāvu) naudas summu nododot visus “Huawei” 5G tehnoloģijas patentus, licences, pieejas–izejas kodus tehniskajiem zīmējumiem un ražošanas inženierzinībām.

Šādā veidā uzņēmumam, kas iegādāsies “Huawei” tehnoloģijas, būs iespējams pārliecināties par jebkādiem iespējamiem trūkumiem programmatūrā un tehnoloģijās, tostarp trūkumiem drošībā, par ko uzņēmums apsūdzēts. Žengfejs uzsvēris, ka pircējam būtu visas tiesības izmainīt “Huawei” programmatūras kodu pēc savas patikas. Šādā veidā “Huawei” laika gaitā varētu pārliecināt Vašingtonu tomēr atcelt pieņemtos ierobežojumus “Huawei” tehnoloģijām. “Mēs esam gatavi dalīties ar mūsu 5G tehnoloģiju ar ASV kompānijām, kas tām pavērs iespēju būvēt pašām savu 5G industriju. Tas radīs sabalansētu situāciju starp Ķīnu, ASV un Eiropu,” intervijās sacījis Žengfejs.

Soas universitātes Londonā profesors Stīvs Cangs britu raidsabiedrībai “BBC” norādījis, ka šāds piedāvājums ir negaidīts un ļoti neordinārs. Tomēr, viņaprāt, diez vai “Nokia” vai “Ericsson” uzķersies uz āķa un būs ieinteresētas noslēgt licences līgumu ar “Huawei”. Tāpat viņš neredz iespēju, ka darījumam varētu piekrist kāda ASV kompānija, kurai būtu ļoti sarežģīti pārliecināt prezidenta Trampa administrāciju par darījumā iekļauto tehnoloģiju augsto līmeni. “Ja viņi to nespēs izdarīt, nevaru iedomāties iemeslu, kāpēc viņi gribētu iztērēt miljardiem dolāru par tehnoloģijām, kuras ātri vien novecos.”

Saistītie raksti
LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Palielina atbalstu uzņēmumiem darba vides risku novērtēšanai
16 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Jānis Butāns: Ceļu būvei – bada gadi
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“airBaltic” līdz 2025.gadam kļūs sievišķīgāka kompānija
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Ar IIN neapliekamais nākamgad lielāks. Skaidrojam, kuri būs lielākie ieguvēji
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
51 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: “Atlaist Saeimu!” atkal modē
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Tirgus sastingst gaidās. Četrus mēnešus vērtēs “Bites”un “Baltcom”apvienošanu.
45 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs skaidro, kādā gadījumā atkāpsies no amata
1 minūte