×
Mobilā versija
Brīdinājums -14.7°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Huks sola tīru cīņu un Briedim nokautu (1)

AFP/LETAAFP/LETA

Vācijas bokseris Marko Huks duelī par Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā sola cīnīties tīri.

Latvietis Mairis Briedis un Huks sestdien Dortmundē cīnīsies par WBC čempiona titulu, kā arī mazāk prestižo Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) čempiona jostu, kas pašlaik pieder Vācijas sportistam.

“Kad biju mazs bērns, sapņoju boksēties kā Muhameds Ali. Viennozīmīgi mēs nespēlēsim šahu. Šī būs īsta un tīra cīņa,” preses konferencē teica Huks.

Vācijas bokseris uzsvēra savu cīnītāja garu, taču nenoliedza, ka duelis būs uz naža asmens.

“Jo vairāk gatavojies smagai cīņai, jo vieglāka tā būs. Esmu pārliecināts par sevi un apzinos, ka esmu labākais no mums abiem,” atzīmēja Huks.

Viņam jau kopš bērnības bijis sapnis boksēties par WBC čempiona jostu.

“Tagad šis sapnis ir piepildījies, kas dod man maksimālu motivāciju. Apzinos, ka Briedis ir stiprs pretinieks, taču esmu stiprāks. Ja tā nebūtu, tagad atrastos kur citur. Un protams – vienmēr vēlos uzvarēt ar nokautu,” skaidroja Huks.

Gatavojoties duelim, Huks piesaistījis personīgo šefpavāru, kurš kādreiz strādāja pie pazīstamā vāciešu futbolista Juliāna Drakslera. Tāpat Huka treneru kolektīvu papildinājis bijušais WBC čempions vieglajā svarā un 1996.gada Atlantas olimpisko spēļu vicečempions Oktajs Urkals.

“Izlaboju dažas Marko kļūdas, bet citādāk viņš ir lieliski sagatavots bokseris, kuram daudz neko nevajag mācīt,” teica Urkals.

Tikmēr Briedis pauda, ka šī būs viņa karjeras nozīmīgākā cīņa.

“Cīnīšos pret īstu čempionu, boksēšos taktiski un būšu disciplinēts. Pakāpeniski meklēšu savas iespējas. Ceru, ka tā būs nopietna un taisnīga cīņa. Vienalga, ko Marko darīs, esmu tam gatavs,” skaidroja Briedis.

Latviešu boksera komanda atteikusies no Huka menedžmenta piedāvātajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar uzturēšanos Vācijā.

“Tā nav neuzticēšanās. Nāku no Krievijas un varbūt pārāk daudz esmu pārskatījies Džeimsa Bonda filmas. Vēlējos pasargāt Mairi no saslimšanas, jo Vācijā ir krietni siltāks, nekā Latvijā. Gribējām klusu un komfortablu vidi bez liekiem traucēkļiem,” stāstīja Brieža menedžeris Alberts Hačaturovs jeb Als Siesta.

Par WBC čempionu pagājušā gada maijā kļuva Tonijs Beljū, bet oktobrī viņš savu titulu aizstāvēja. Jau tobrīd par viņa obligāto pretendentu uz titulu bija kļuvis Briedis, taču brits pirmo jostas aizstāvēšanas cīņu labāk izvēlējās aizvadīt pret Bendžaminu Floresu, kuru izdevās pieveikt.

Pēc šīs uzvaras Beljū vilcinājās sarunāt cīņu ar Briedi, turklāt pēcāk izvēlējās aizvadīt ienesīgāku cīņu smagsvaros pret tautieti Deividu Heju, kuru arī izdevās uzveikt. Tas viņam pavēris jaunas karjeras iespējas smagsvaros, tāpēc brita nākotne pašlaik ir neskaidra.

Līdz ar to Beljū tuvākajā laikā, visticamākais, nevarēs aizstāvēt WBC čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā, tāpēc organizācija viņam lēmusi piešķirt goda čempiona titulu. Tas viņam ļaus tikt pie iespējas cīnīties par galveno titulu jebkurā laikā, kad bokseris to vēlēsies.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis katrā no 21 profesionālās cīņas, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

Tikmēr viņa vienaudzis Huks profesionālajā boksā aizvadījis 44 cīņas, kurās ticis pie 40 uzvarām, 27 no tām noslēdzot ar nokautu, bet vienā duelī tika fiksēts neizšķirts.

Huks jeb Muamers Hukičs dzimis Serbijā, bet astoņu gadu vecumā viņa ģimene pārcēlās uz Vāciju, tiekot pie šīs valsts pilsonības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Parasti zīmējās katrs gtib pacelt savas likmes, spodrināt savu tēlu. To jau redzēs kurš paņems virsroku, es jau par BRIEDI fanoju. Man jau liekas izvēlējies pretinieks iebiedēšanas taktiku, kā saka zolmaņi nokosties puse no uzvaras, kā saka, mēģina ņemt pretinieku uz pušķu jeb kā saka ponti, man liekas tas vienkārši ir blefs. Tad jau redzēs- boksā ar spēku, izturību vien nepietiek, vajag arī smadzenes- jāmāk domāt taktiski un elastīgi utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+