Apbrīno

“Hurts” atgriežas ar jaunu programmu 16

Publicitātes foto

9. novembrī „Arēnā Rīga” ar jaunu koncertprogrammu uzstāsies Latvijā vienmēr tik gaidītais Mančestras duets “Hurts”. Koncertprogramma pakārtota grupas jaunākajam albumam “Desire”, kas ir grupas ceturtais studijas albums, kura pirmais singls “Beautiful Ones” vairāk nekā mēnesi ir intensīvā radio rotācijā. Pirms abiem “Hurts” Baltijas koncertiem uzstāsies lietuviešu grupa “Deeper Upper”.

Dueta puiši jauno albumu raksturo šādi: “Mums ir patiess prieks izziņot “Desire”. Albumu, kas pārpildīts ar kaisli, sāpēm un iekāri. Un ar labāko mūziku, kādu vien jebkad esam radījuši”. Novērojot klausītāju atsaucību pēc pirmā singla “Beautiful Ones” panākumiem, ir pamatotas cerības, ka jau tā bagātajai “Hurts” hitu kolekcijai – “Wonderful Life”, “Better Than Love”, “Stay”, “Sunday”, “Blood”, “Tears & Gold”, “Illuminated”, “Miracle”, “Somebody To Die For”, “Blind”, “Surrender”, “Some Kind Of Heaven”, “Nothing Will Be Bigger Than Us”, “Wings”, “Rolling Stone”, “Wish” un citiem, pievienosies virkne vēl jaunu.

Atšķirībā no daudzām citā grupām, “Hurts” atpazīstamību ieguva uzreiz ar 2010. gadā iznākušo debijas albumu “Happiness”. Seši singli no diska pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva Zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet Platīna – Vācijā, kopumā sasniedzot vismaz pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Tostarp Latvijā ierindojoties 2. vietā.

Ar nākamajiem albumiem “Exile”, kas iznāca 2013. gadā un 2015. gadā “Surrender”, apvienība turpināja nostiprināt savas pozīcijas popmūzikas Olimpā. Paralēli parādījās dažāda veida sadarbība ar citiem mūziķiem. Piemēram, vokāls Kalvina Harisa un Alesso kompozīcijā “Under Control” vai komponēšana un bekvokāls “The Courteeners” singlam “Modern Love”.

Duetu “Hurts” 2009. gadā Mančestrā nodibināja vokālists Teo Hačkrafts un multiinstrumentālists Adams Andersons. Par grupas vizītkarti kļuvis elegants, mazliet atsvešināts ģērbšanās stils, lieliskas, drīzāk 80. gadiem nekā mūsdienām raksturīgas melodijas, bieži padrūma, bet intriģējoša tekstuāla noskaņa, ko paspilgtina smeldzes un izmisuma caurausts vokāls. Nevar noliegt arī eleganto videoklipu nozīmību, kam bieži raksturīgi sižetiski pārsteidzoši pagriezieni. Piemēram par jaunāka singla “Beautiful Ones” video teikts: “Kompozīcija izpēta naida, mīlestības, brutalitātes un skaistuma tēmas, balstoties intrigā un līdzjūtībā.”

“Hurts” iesildīs lietuviešu grupa “Deeper Upper”. Šo apvienību izvēlējās “Hurts” menedžments, kopā ar Baltijas valstu mūzikas profesionāļiem un bobe.me, atlasot no vairāk nekā 30 iesūtītajiem pieteikumiem. “Deeper Upper” ir puišu kvartets no Viļņas, kas radies 2010. gadā un pamazām iekaro savu vietu Baltijas indī un popmūzikas tirgū. Kā raksturo paši grupas dalībnieki, viņi mēģinot apvienot virtuozi sintizētas skaņas, spēcīgus bungu bītus, izsmalcinātus ģitāru efektus un izteiksmīgus dziesmu tekstus, lai stāstītu par modernā cilvēka būtību digitālā ērā.

Rīgas koncertā “Hurts” skatītājus priecēs gan ar jaunākajiem sacerējumiem, gan jau iemīļotajiem trīs iepriekšējo albumu pazīstamākajiem hitiem.

 

9. XI 19.30 „Arēna Rīga”

Biļetes “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 34,60 līdz EUR 120,60

LA.lv