×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

“Hurts” lēnais disko atgriežas Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā atgriežas daudzu iemīļotais sintpopa duets “Hurts” – 1. martā hallē “Arēna Rīga” apvienība sniegs koncertu jaunākā albuma “Surrender” koncertturnejas ietvaros.

Duetu “Hurts” 2009. gadā Mančestrā nodibināja vokālists Teo Hačkrafts un multiinstrumentālists Adams Andersons. Par grupas vizītkarti kļūst mazliet atsvešināts 30. gadu ģērbšanās stils, lieliskas, drīzāk 80. gadiem nekā mūsdienām raksturīgas melodijas, padrūma noskaņa, ko paspilgtina smeldzes caurausts vokāls. Savu mūzikas stilu paši puiši nodēvējuši par “disco lento” jeb “lēno disko”.

2010. gadā iznākušais “Hurts” debijas albums “Happiness” vienā mirklī uzlidoja Lielbritānijas topa ceturtajā vietā, un tā pārdošanas rādītāji bija visstraujāk augošie tajā gadā. Seši singli tikai no viena diska – “Wonderful Life”, “Better Than Love”, “Stay”, “Sunday”, “All I Want For Christmas Is New Year’s Day” un “Illuminated” – pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet platīna – Vācijā, kopumā sasniedzot vismaz pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Grupas ierakstu pārdoto kopiju skaits pašlaik pārsniedz vienu miljonu.

“Hurts” koncerttūre būs pakārtota grupas trešajam albumam “Surrender”, kas nāca klajā pagājušā gada 9. oktobrī. Pie jauna albuma sacerēšanas “Hurts” tandēms ķērās uzreiz pēc veiksmīgās 2013. gada albuma “Exile” tūres. Multiinstrumentālists Adams Andersons un solists Teo Hačkrafts tam veltīja visu 2014. gadu. Jaunā albuma materiāla tapšanā mūziķi sadarbojās ar zviedru producentu Jonasu Kvantu, kā arī pieaicināja “Grammy” balvu ieguvušo producentu Stjuartu Praisu, kurš sadarbojies ar Madonnu un “The Killers”. Darbs iesākts maigajā Montrē klimatā un turpināts Ivisā, Losandželosā un Ņujorkā. Albuma tapšanas vides nozīmi uzsvēruši arī paši grupas dalībnieki: “Jaunas sejas, jaunas vietas – tās palīdzēja tapt “Surrender”. Pilsētās, kur mēs rakstījām albumu, bija augstas, zilas debesis, tā nebija Mančestra ar mūžīgo lietu. Mēs izbaudījām to visu pilnībā, tāpēc arī mūzika tapa viegli un nepiespiesti.”

Jau kopš šā gada jūnija faniem pieejams kompozīcijas “Some Kind of Heaven” videovariants, kuru solists Hačkrafts komentē šādi: “Šī dziesma ir kā sacensību starta pistoles šāviens. Mums patīk būt kustīgiem mērķiem. Un tieši šī kompozīcija, mūsuprāt, liek cilvēkiem iesaukties: “Kas tad tas?”” Augusta beigās “Hurts” ļāva palūkoties drīzumā iznākošā albuma aizkulisēs, publicējot video kompozīcijai “Lights”.

Britu prese jauno albumu paspējusi nodēvēt par krāsainu popa detonāciju, kuru uz priekšu dzen visu līdzi raujošais ritms un Teo pārliecinošais vokāls, kas papildināti ar smalkām instrumentālām niansēm, sākot ar baroka vijolēm un beidzot ar afrikāņu bungām. Taču pati spilgtākā kompozīcijas nianse slēpjas tās nekaunīgajā krāšņumā, kas vienkārši peldas zelta pielietā mirdzumā un pauž krasu pretstatu drūmajai otrā albuma noskaņai.

Šī ir līdz šim iespaidīgākā “Hurts” koncertturneja, kas sevī ietver 24 koncertu vietas Lielbritānijā, Luksemburgā, Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Šveicē, Itālijā, Čehijā, Austrijā, Polijā, Baltijas valstīs, Ukrainā, Somijā, Krievijā un Baltkrievijā.

Šī būs jau trešā reize, kad slavenais duets koncertē Latvijā – “Hurts” uzstājušies gan festivālā “Positivus”, gan arī Rīgā. Šajā reizē grupas fani varēs baudīt ne tikai dziesmas no jaunā albuma – programmā iekļauti arī iemīļotie pirmo divu disku hiti. Kā grupas iesildītājus “Hurts” menedžments konkursā izraudzījies vienu grupu no Baltijas valstīm, kurai būs iespēja uzstāties pirms šī spilgtā dueta ar koncertiem visās trijās Baltijas valstīs.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 1. III 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 34 – 69

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+