×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

“Hurts” tumšā puse Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā atgriežas mūsdienu sintpopa sensācija – Mančestras duets “Hurts”. 4. novembrī “Arēnā Rīga” viņu sniegumā skanēs grupas tikko iznākušā albuma “Exile” dziesmu programma.

“Hurts” ceļš pretī slavas zvaigznājam sākās salīdzinoši nesen, taču turpinājās ārkārtīgi strauji. 2009. gadā grupu ar trāpīgu nosaukumu “Hurts” Mančestrā nodibina Teo Hačkrafts, grupas dziedātājs un taustiņinstrumentālists Adams Andersons. Apvienība, kuras mūziķu komplektācija mats matā atgādina leģendāro duetu “Pet Shop Boys”, gan jau bija pieredzējuši mūzikas lauciņā – abi kopš 2005. gada muzicēja apvienībā “Bureau” (vēlāk “Daggers”), taču tad abi nolēma sākt jaunu ceļu – nu jau duetā.

“Hurts” vizītkarte gan ir pilnīgs oriģināls – mazliet atsvešināts 30. gadu ģērbšanās stils, lieliskas, drīzāk 80. gadiem nekā mūsdienām raksturīgas melodijas (jau atkal der atcerēties “Pet Shop Boys” elektroniku), tiesa, “Hurts” lielākoties raksturīga padrūma noskaņa, ko paspilgtina smeldzes caurausts vokāls. Savu mūzikas stilu paši puiši nodēvējuši par “disco lento” jeb lēno disko.

“Hurts” debijas albums “Happiness” iznāca 2010. gadā un drīz vien kļuva par sensāciju. Seši singli – supergrāvējs “Wonderful Life” un tam sekojošie “Better Than Love”, “Stay”, “Sunday”, “All I Want For Christmas Is New Year’s Day” un “Illuminated” no viena vienīga diska pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet platīna – Vācijā, kopumā sasniedzot pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Pārdoto kopiju skaits pārsniedz vienu miljonu – mūsdienās ievērojams skaitlis.

Savas neilgās darbības laikā “Hurts” jau paguvuši uzstāties Eiropas lielākajos brīvdabas mūzikas festivālos: gan “Rock Am Ring”, gan “Oxygen”, “Sziget”, “Pukkelpop”, bet pirms gada viesojās arī Salacgrīvā, festivālā “Positivus”. 2011. gadā grupa triumfēja arī Lielbritānijas slavenajā Glastonberijas festivālā, kur 135 000 skatītāju aptaujā tieši viņu uzstāšanās tika atzīta par vislabāko, atstājot aiz sevis “U2”, Bejonsi un “Coldplay”.  Arī NME veidotajā aptaujā “Band Of The Summer” lasītāji šo duetu atzina par labāku nekā “Kaiser Chiefs”, “The Killers”, “My Chemical Romance” un pat “Muse”.

Šogad tieši 8. martā klajā nāca ilgi gaidītais “Hurts” otrais albums “Exile”, pirmajā nedēļā sasniedzot britu topa devīto vietu. Te astoņdesmito skaņas tiecas pārspēt plašas orķestrācijas, puiši nav vairījušies arī no pasmagām roka ģitārām. Paši grupas mūziķi atzīst, ka šoreiz sacerēšana prasījusi ievērojami vairāk pūļu, nekā tas bija, radot pirmo albumu. Piecu “Exile” dziesmu pirmatskaņojuma laikā “BBC1” studijā Hačkrafts par albuma “atslēgas” kompozīciju “The Road” teica: “Mēģinājām uzrakstīt visdrūmāko dziesmu, kādu vien spējām.” Šis sacerējums ir par autoavāriju, un to iedvesmojuši Dž. Ballarda romāns “Autokatastrofa” un K. Makārtija darbs “Ceļš”. “Mēs centāmies izpaust intensīvāko, tumšāko pusi, kas ir pašā mūsu mūzikas sirdī. Mūsu pirmais ieraksts pamatā bija par mīlestību un zaudējumu. Šis ieraksts ir par seksu un nāvi,” stāstot par jauno albumu, kādā intervijā atzīst grupas vokālists.

NME kritiķis salīdzina dueta jaunāko veikumu ar “Muse” “The 2nd Law”. Savukārt “Guardian”, atrodot paralēles pat ar industriālās mūzikas pionieru “Nine Inch Nails” ģitāru skaņām, uzsver, ka visam cauri tomēr vijas savs, oriģināls rokraksts. “BBC Music” pat apgalvo: “(Albums) sakāpina mūsdienu popmūzikas sajūtas tādā mērā, ka neviena grupa neskan tik skaudri kā “Hurts”.”

Varbūt noder!!


Koncerts 4. XI 19.30

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 18 – 30.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+