Dabā
Zaļā dzīvošana

Huzārpērtiķiem Rīgas zoodārzā trīs bēbīši0

FOTO: Rīgas zoodārzs

Rīgas zooloģiskajā dārzā vairāku sugu dzīvniekiem piedzimuši mazuļi.

Pirmo reizi mūsu zooloģiskajā dārzā izšķīlušies četri mazuļi sārtajiem kakadu, informē Rīgas zooloģiskais dārzs.

Kad mazie jau bija sasnieguši 3 nedēļu vecumu vecāki pārstāja tos barot, tādēļ par pilna laika mammām kļuva zoodārza Ornitoloģijas nodaļas darbinieki.

Vairākas reizes dienā (tostarp agri no rīta un vēlu vakarā) kopējiem jābaro cāļi ar speciālu graudaugu putriņu. Izskatās, ka tā viņiem lieliski smeķē un mazie putneļi aug griezdamies.

Pa šo laiku tie jau no neparasta izskata spociņiem sāk iegūt papagailim līdzīgu izskatu, norāda putnu kopēji.

Trīs bēbji huzārpērtiķiem

Pagājušā gada nogalē huzārpērtiķu saimē pasaulē nāca 3 ņipri pērtiķēni. Tagad saulainās un siltās dienās mammas savus bērneļus iznes laukā, ļaujot tos aplūkot saulītei un sanākušajiem apmeklētājiem.

Patlaban pēcnācēji joprojām cieši turas pie mātēm, tādēļ itin cieši jāielūkojas, vai saules vannas baudošajam rudajam pērtiķim nav kāda lieka aste vai pavairāk kāju. Šīs pazīmes liecina, ka kādā brīdī izdosies ieraudzīt arī kādu mazuli.

Galerijas nosaukums

Tropu mājā apskatāms viens no lielākajiem kukaiņiem pasaulē

Zooloģiskā dārza Tropu mājas kukaiņu ekspozīcijā nu apskatāmi milzīgi zaļi sienāži (Siliquofera grandis). Patiešām iespaidīgi – spārnu izplētums līdz 25 cm, ķermeņa garums ar sakļautiem spārniem 13 cm! Šis koši zaļais sienāzis dabā dzīvo Papua – Jaungvinejā.

Tā barībā ietilpst lapu koku miza, ozolu jaunie dzimumi, augļi, dārzeņi, taču tas arī nesmādē sīkākus kukaiņus. Šie sienāži ir radinieki mūsu sisinātājiem, jo apvienoti vienā dzimtā. Taču atšķirībā no mūsu sienāžiem, kuri vasarās priecīgi sisina berzējot priekšspārnus, lai pievilinātu mātītes, šie milzeņi nesisina.

Tomēr aizsargājoties tie biedē izdodot skrapstošas skaņas, kas rodas berzējot pakaļkājas gar rievotiem krūšu posmiem. Šobrīd ekspozīcijā apskatāmie zaļie milzu sienāži ir izauguši lieli.

Galerijas nosaukums

Putnu dienas būs 30. un 31. martā

To, ka tuvojas siltais laiks apliecina ne tikai dzīvnieku pavasarīgas nodarbes, bet arī zāģu dūkoņa zoodārza galdniecībā. Tā ir noteikta zīme, ka visai drīz būs Putnu dienu pasākumi ar neiztrūkstošo Dzeņa darbnīcu, kurā, kā ierasts gatavosim zīlīšu un strazdu būrus, par tradicionālo pasākumu atgādina zoodārzs. Putnu dienas notiks 30. un 31. martā.

Nedēļu vēlāk, 6. un 7. aprīlī, Dzeņa darbnīca dosies uz Zoodārza filiāli “Cīruļi”, lai stāstītu un rādītu, kā pareizi sanaglot mājvietu zīlītēm un strazdiem.

LA.lv