Ekonomika
Bizness

“Hyundai” iesniedz sūdzību par PV elektrovilcienu nomas konkursu 16

Foto – LETA

Dienvidkorejas kompānija “Hyundai Rotem Company” (“Hyundai”) iesniegusi sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) par pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” elektrovilcienu nomas konkursu, liecina informācija biroja mājaslapā.

Pagaidām sūdzības izskatīšanas termiņš vēl nav noteikts.

Jau vēstīja, ka “Hyundai” piedāvājumu “Pasažieru vilciens” no iepirkumu izslēdza kā neatbilstošu tehniskajām prasībām.

Tāpat vēstīts, ka “Pasažieru vilciena” elektrovilcienu nomas konkursā triju pretendentu starpā uzvarēja “Stadler Bussnang”.

Plānots, ka “Pasažieru vilciens” elektrovilcienu noma 15 gados izmaksās 150 miljonus eiro. Vienošanās paredz nomāt 25 elektrovilcienu sastāvus ar iespēju to skaitu palielināt līdz 45. Paredzēts arī elektrovilcienus izpirkt, taču konkrēta tam nepieciešamā summa nav zināma, jo to paredzēts darīt pakāpeniski, lai sabalansētu uzņēmuma finanšu plūsmu. Līgums starp “Pasažieru vilcienu” un “Stadler Bussnang” vēl nav noslēgts.

“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošās Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas Dzelzceļš” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas Dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Saistītie raksti
LA.lv