×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

I. GRĀMATA


Martu Pujātu uzskata par visneparastāko un nepieradināmāko savas paaudzes dzejnieku. Viņa dzejoļi tulkoti un publicēti dažādās valodās.

Pirmais dzejoļu krājums “Tuk tuk par sevi” (2000) apbalvots ar Klāva Elsberga prēmiju. Viņa dzejai raksturīga apbrīnojama izteiksmes un domas precizitāte. 


Arī tikko izdotā trešā grāmata “Nāk gaismā pati lampa” to apliecina – autora poētiskās un nevaldāmās iztēles vēriens ietverts precīzi nomērītos valodas rāmjos.


FILMA. Kinoteātrī “Citadele” – detektīvfilma “Gūsteknes”.


No šodienas Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma detektīvfilma “Gūsteknes”. Kelers Dovers (aktieris Hjū Džekmens) pārdzīvo vecāku ļaunāko murgu – nolaupīta viņa sešus gadus vecā meitiņa un viņas draudzene. Laiks skrien, taču detektīvs Lokijs (Džeiks Džilenhols), kurš vada izmeklēšanu, nonāk strupceļā. Vienīgais pavediens – netālu no nozieguma vietas novietotais autofurgons…


SARĪKOJUMS


Šosvētdien no plkst. 12 līdz 16 Brīvdabas muzejā risināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar rudens saulstāvju laika dziesmām, dejām un ražas tirdziņu. Būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas un zivju kūpinājumus, kā arī sieru. Varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus – groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai.


IZSTĀDE


Rīgā izstāžu galerijā “Daugava” līdz 12. oktobrim skatāma Rudītes Dreimanes (1948) gleznu izstāde “Brokastis zaļumos”. Tajā valda rožu pasaule. Šo rožaino motīvu viņa izmantojusi jau pirms divdesmit gadiem un joprojām turpina. Tātad viss par rozēm vēl nav uzgleznots, ir vēl daudz iespēju, kā paust krāsu toņus, tonālās attiecības, formu un gaismu, ko izstaro šis jutekliskais, ēteriskais zieds. 


JAUNUMS


Vecrīgā atklāts Latvijā ražotu interjera un tekstilpreču veikals galerija “Etmo”. Tā nosaukumā savienoti divi vārdi – etnogrāfisks un moderns. Tie arī izsaka preču būtību. Patīkami, ka ir vēl viena vieta, kur iepazīt vietējo meistaru darbus.


6. GARDI!


Mans atklājums ir brekša kotletes. Nereti “Maxima” veikalos var iegādāties samaltu breksi, vien atliek tam pievienot garšvielas un pagatavot kotletes. Tās lietoju kopā ar vārītiem kartupeļiem un dārzeņu salātiem (gurķiem, tomātiem, svaigiem kāpostiem…).


7. DZĪVES GUDRĪBA


“Ir tikai viens galvenais neveiksmju cēlonis – bailes nebūt veiksmīgam.”


Paulu Koelju

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+