×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. marts, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Andris Tiļļa

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

GRĀMATA. Kā svētku sveiciens Dāmu dienā – puķu karaļa Aldoņa Vēriņa unikālā grāmata ''Latvietis un viņa peonijas''. Tajā saistoši atspoguļota peoniju selekcijas vēsture, aprakstīti izcilākie pasaules un Latvijas oriģinatori, sniegta lakstveida un zāļveida peoniju sugu klasifikācija un šķirņu iedalījums, nozīmīgākā informācija par ziedu uzbūvi un morfoloģiskajām pazīmēm, izvērtēta un raksturota peoniju dārzu kultūra, kā arī apkopoti vairāk nekā 1200 peoniju šķirņu apraksti ar krāšņiem attēliem. Vērienīgs darbs!


GRĀMATA

Kā svētku sveiciens Dāmu dienā – puķu karaļa Aldoņa Vēriņa unikālā grāmata ”Latvietis un viņa peonijas”. Tajā saistoši atspoguļota peoniju selekcijas vēsture, aprakstīti izcilākie pasaules un Latvijas oriģinatori, sniegta lakstveida un zāļveida peoniju sugu klasifikācija un šķirņu iedalījums, nozīmīgākā informācija par ziedu uzbūvi un morfoloģiskajām pazīmēm, izvērtēta un raksturota peoniju dārzu kultūra, kā arī apkopoti vairāk nekā 1200 peoniju šķirņu apraksti ar krāšņiem attēliem. Vērienīgs darbs!

FILMA

Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma latviešu filma ”Džimlai rūdi, rallallā!”

(režisori: Māris Putniņš, Jānis Cimmermanis). Veco ļaužu pansionāta iemītnieki jau gadiem ilgi jūtas nevienam nevajadzīgi un traucējoši. Bet tad viņiem rodas traka ideja – atteikties no pensijām un doties brīvprātīgi armijā, tā glābjot valsti finanšu krīzes laikā un aizraujoši pavadot dzīves pēdējos gadus. Vecīši ir gana gudri, šo notikumu organizējot, un tagad sākas īstie piedzīvojumi. Lomās: Olga Dreģe, Gunārs Placēns, Juris Žagars, Mārtiņš Vilsons, Mārtiņš Egliens, Uldis Dumpis, Anita Kvāla, Rūdolfs Plēpis u. c.

Kadrs no filmas.

SARĪKOJUMS

9. martā plkst. 19 00 Koka ēku renovācijas centrā ”Koka Rīga” būs izrāde “Intervija ar Madonnu” – eseja, kas atspoguļo horeogrāfes intuitīvos meklējumus, lai atbildētu uz jautājumu, ko nozīmē būt vientuļai mātei. Izrāde ar interviju, attēlu, kustībām, tekstu, mūziku, simbolu un diskusiju palīdzību meklē iemeslus, kādēļ sievietes audzina bērnus vienas un kādas ir šīs rīcības sekas. Kristīnes Vismanes horeogrāfija, Jēkaba Nīmaņa mūzika.

IZSTĀDE

Latvijas Mākslas akadēmijas pirmā stāva izstāžu zālē līdz 13. martam skatāma izstāde ”Mākslas dzīres”, kurā ar saviem darbiem piedalās 42 mākslinieki no dažādām mākslas nozarēm, simboliski svinot satikšanos. Tā ir iespēja aplūkot plašu mākslas virzienu klāstu vienkopus. Izstādē mākslas darbi pietuvināti savai tapšanas videi – simboliskai mākslinieka darbnīcai.

5. JAUNUMS

Opā, beidzot – kaut kas no mammas ēdienu klāsta! Februārī Rīgā, Stabu ielā 14, atvērta ”’putrnīca” – restorāns ”KASHA Gourmet”, kur var baudīt ne vien visdažādākās putras, bet arī zupiņu, otros ēdienus un kārdinošus desertus. Speciāla ēdienkarte tiek solīta arī gados jaunākiem viesiem.

Putru izvēle ir plaša – griķu, rīsu, dažādu putraimu, kuskusa… No rītiem – īpaša brokastu ēdienkarte – auzu pārslu biezputra, omlete vai mannas biezputra.

6. GARDI!

Ja nu gadās nopirkt pārāk sāļas kūpināta laša muguriņas, situāciju var glābt – no tām var pagatavot krēmu, ko ziest uz sausmaizītēm. No asakas atdala laša gabaliņus, tos sablenderē kopā ar masu no vājpiena biezpiena, grieķu jogurta un sīki sagrieztiem ķiplokiem. Ar krēmu ziestās sausmaizītes var ēst kopā ar dažādiem dārzeņiem.

7. DZĪVES GUDRĪBA

”Mūžīgas jaunības nav, taču ir mūžīga cīņa par jaunību.”

Aleksandrs Vasiļjevs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+