×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Andris Tiļļa

gramataAndrim

GRĀMATA
 Mani interesē ceļojumu literatūra, tāpēc ir prieks par Pētera Struberga jaunāko grāmatu "Dienvidamerikas odiseja" (izdevis apgāds "Jumava"), kurā neklātienē var izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus Dienvidamerikā, apmeklēt grandiozus ūdenskritumus, ledājus un sāls ezerus, paciemoties leģendārajā inku pilsētā Maču Pikču, braukt ar debesu vilcienu, izgaršot matē tēju un uzzināt, kā darbojas slavenie Andu šamaņi... Autors – aizrautīgs pasaules apceļotājs, pabijis 80 pasaules zemēs, uzrakstījis jau sešas grāmatas.


GRĀMATA

Mani interesē ceļojumu literatūra, tāpēc ir prieks par Pētera Struberga jaunāko  grāmatu “Dienvidamerikas odiseja” (izdevis apgāds “Jumava”), kurā neklātienē var izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus Dienvidamerikā, apmeklēt grandiozus ūdenskritumus, ledājus un sāls ezerus, paciemoties leģendārajā inku pilsētā Maču Pikču, braukt ar debesu vilcienu, izgaršot matē tēju un uzzināt, kā darbojas slavenie Andu šamaņi… Autors – aizrautīgs pasaules apceļotājs, pabijis 80 pasaules zemēs, uzrakstījis jau sešas grāmatas.

FILMA

Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma franču drāma “Tikšanās”. Pjēra un Elzas nevainīgā iepazīšanās grāmatu gadatirgus noslēguma pasākumā pārvēršas par valdzinājumu, kam grūti pretoties. Lai gan Pjērs mīl savu sievu (tēlo šīs filmas režisore Liza Azuela) un cenšas palikt uzticīgs, tomēr viņš nespēj pārstāt domāt par jauno kolēģi… Arī Elza nav vienaldzīga… Mīlas ceļi ir neizdibināmi.

SARĪKOJUMS

No 8. līdz 12. jūlijam Rīgā, Mazajā Mežotnes pilī un Rundāles pilī notiks Senās mūzikas festivāls. Koncertos skanēs Antonio Vivaldi, Fransuā Kuperēna, Georga Frīdriha Hendeļa, Georga Filipa Tēlemaņa, Johana Sebastiāna Baha u.c. baroka laika komponistu mūzika. Dzirdēsim izcilos Latvijas mūziķus – kontrtenoru Sergeju Jēgeru, klavesīnisti Ievu Salieti, baroka orķestri “Collegium Musicum Rīga”, “Sinfonietta Rīga” u.c.

IZSTĀDE

Rīgas Sv. Pētera baznīcā līdz 9. septembrim skatāma Eiropas jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla Reseau Art Nouveau Network izstāde “Daba jūgendstilā”. Tās ievadā izmantotās Šarla Bodlēra dzejas rindas ieved skatītāju Dabas templī, eksponētie attēli ļauj sajust “laikmeta skatienu”. Caur mikroskopu jaunatklātie augi un organismi zīmētos ornamentos un foto etīdēs veido ne tikai inovatīvu, bet arī pārsteidzoši bagātu dokumentālo krājumu. Atraktīvi un interesanti!

JAUNUMS

Vasara – labākais fiziskā rūdījuma laiks ārā, tāpēc gandarījums, ka Sarkandaugavā pie ēkas Alekša un Tiltu ielas krustojumā atklāta vingrošanas siena, kas pieejama ikvienam interesentam. Tā ir pirmā no piecām plānotajām publiski pieejamām vertikālajām vingrotavām ar īpašiem sporta rīkiem un pareizas lietošanas aprakstiem.

GARDI!

Siltajam laikam iesaku bulgāru auksto viru, ko gatavo no 1/2 l jogurta bez piedevām vai rūgušpiena, glāzes ūdens, 300 g gurķu, 1 ēdk. olīveļļas, sasmalcinātām 2 ķiploka daiviņām, 1 ēdk izspiestas citronu sulas, 3 ēdk valriekstiem un sasmalcinātām dillēm.

Pasniedz atdzesētu.

DZĪVES GUDRĪBA

“Piedzimstam ar kliedzienu, mirstam ar vaidu. Jādzīvo smiedamies.”

Viktors Igo

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+