×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Andris Tiļļa iesaka Kubas cirku, ”Apburto princesi”, Maijas Tabakas izstādi

admin-ajax.php

7 labas lietas iesaka Andris Tiļļa.

GRĀMATA

Latvija! Lettonie! –   šis komentētāju priekpilnais mūsu valsts pieminējums sporta sacensībās liek ietrīsēties ikviena līdzjutēja sirdij. Tā tas bija arī 1935. gadā, kad mūsu basketbola izlase kļuva par 1. Eiropas meistarsacīkšu basketbolā uzvarētāju. 2012. gada nogalē kinoteātros sāka izrādīt Aigara Graubas un Andreja Ēķa spēlfilmu ”Sapņu komanda 1935”, kurā atainots ceļš uz šo panākumu, kādu mūsu basketbolistiem vēl nav izdevies atkārtot. Nupat apgāds ”Zvaigzne ABC” izdevis grāmatu par šīs filmas ”aizkadriem” – vairāk uzzināsiet par dzīvi starpkaru Latvijā. Ilustrācijām izmantotas gan filmas kadru, gan vēsturiskas fotogrāfijas.

 

FILMA

Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma filma: P. Čaikovska balets ”Apburtā princese” – pēc Šarla Pero un brāļu Grimmu pasakas motīviem. Tas ir jauks mākslas darbs, kas noskaņo gada noslēguma mistērijai. Mariuss Petipā ir radījis horeogrāfiski spožus solo numurus, kas pieder pie klasiskā baleta repertuāra visspožākajām pērlēm. Jurija Grigoroviča jaunā horeogrāfijas versija tapusi 1973. gadā. Dejo Lielā teātra baleta solisti un baleta trupa.

SARĪKOJUMS

26. decembrī arēnā “Rīga” uzstāsies viena no pasaulē visvairāk godalgotām cirka trupām – “The Original Cuban Circus”. Galvu reibinoši gaisa akrobātu triki, neticamas lokanības demonstrējumi, spēles ar uguni, klauni, zobenu

rijēji – un tas viss džeza orķestra “Aire Concierto” mūziķu pavadījumā. Vērts baudīt!

IZSTĀDE

Rīgā izstāžu galerijā “Daugava” skatāma Maijas Tabakas izstāde ”Pārsteigums”. Māksliniece allaž iepriecina – gan ar sižetiem, gan izpildījumu. Viņa spēj uzgleznot vai visu: gaismu, ēnu, sniegu, sauli, ūdeņus, rasas lāses uzplaukušā ziedā un interesantus cilvēkus. Maijai Tabakai piemīt izcila fantāzija, šķiet, viņai ir kas no labās burves – ļāvusi vaļu savās gleznās fauniem, čigāniem, pagāniskiem priekiem un sapņiem… Arī šoreiz ieraudzīsiet brīnumu.

JAUNUMS

Kultūrai – atkal plus! Rīgas centrā, K. Barona ielā 21, pagalma namiņā, atklāts veikaliņš – kafejnīca – grāmatu māja, kurā var iegādāties apgāda ”Mansards” izdevumus un kompānijas ”Nice Place” (Zane un Valts Ernštreiti) kultūrpreces. Tā ir arī jauka vieta, kur satikties un gūt jaunākās ziņas – īpaši kino jomā, jo žurnālam ”Kino Raksti” un grāmatu sērijai ”Kino Rakstu bibliotēka” atvēlēts atsevišķs plaukts.

GARDI!

Ziemassvētku galdam tieši laikā – Pavlovas kūciņa, kura sastāv no viegla, apkārt trausla, viducī nedaudz staipīga bezē. Šo ”mākoņgubu” var dekorēt ar šokolādi, zemeni un sablenderētām dzērvenēm – skābumiņam. Olu baltumi jāsakuļ stingrās putās un tad palēnām pa porcijām jāpievieno cukurs – pēc katra bēriena to iekuļot, līdz pilnībā pārtapis putās. Pašās beigās kūlumā viegli jāiecilā nedaudz vīnetiķa un kukurūzas cietes, kas nodrošinās bezē mīksteno, viegli staipīgo viducīti. Cep apmēram 75 min. (140 – 150 grādos).

7. DZĪVES GUDRĪBA

”Laime nav vieta, kuru tu sasniedz, bet stāvoklis, kuru tu radi.”

Robins Šarma

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+