×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnālists Andris Tiļļa

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

GRĀMATA. Kāpēc ne, arī šausmeklīšu literatūra spēj pakņudināt emocijas. Tāpēc vērts izlasīt apgāda "Zvaigzne ABC " izdoto Bārbalas Simsones grāmatu "Monstri un metaforas: ieskats šausmu literatūras pasaulē". Tajā raksturoti šausmu žanra teorētiskie aspekti, apskatīti tā paveidi, mūsdienu sazarojumi un ievērojamākie rakstnieki. Piedāvāta vairāku ikonisku literāru darbu analīze, meklējot tajos bibliskas paralēles un motīvus. Turklāt daļa grāmatas veltīta šausmu žanram latviešu literatūrā.

GRĀMATA

Kāpēc ne, arī šausmeklīšu literatūra spēj pakņudināt emocijas. Tāpēc vērts izlasīt apgāda “Zvaigzne ABC ” izdoto Bārbalas Simsones grāmatu “Monstri un metaforas: ieskats šausmu literatūras pasaulē”. Tajā raksturoti šausmu žanra teorētiskie aspekti, apskatīti tā paveidi, mūsdienu sazarojumi un ievērojamākie rakstnieki. Piedāvāta vairāku ikonisku literāru darbu analīze, meklējot tajos bibliskas paralēles un motīvus. Turklāt daļa grāmatas veltīta šausmu žanram latviešu literatūrā.

FILMA

Franču komēdija trilleris “Tas neveiklais brīdis”.

No 10. jūlija Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma franču komēdija trilleris “Tas neveiklais brīdis”.

Divi seni draugi kopā ar savām meitām pavada atvaļinājumu Rivjērā. Saulainajās pludmalēs 42 gadus vecais ģimenes galva nespēj turēties pretī 17 gadus vecās daiļavas valdzinājumam un neprātīgi iemīlas. Tas vēl nekas, ja vien jaunkundze nebūtu viņa labākā drauga – barga tēva, kurš piedraudējis nošaut ikvienu, kas pietuvosies viņai kaut soļa attālumā, – meita.

IZSTĀDE

Deimanta Narkēviča “Atmiņu arheoloģija”.

Līdz 15. augustam Stūra mājā Brīvības ielā 61 skatāma starptautisku atzinību guvušā Lietuvas mākslinieka Deimanta Narkēviča (dzimis 1964. gadā Utenā) personālizstāde “Atmiņu arheoloģija”. Pirmo reizi Latvijas mākslas interesentiem ir iespēja iepazīties ar viņa daiļradē nozīmīgām instalācijām un videodarbiem, kas kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā.

SARĪKOJUMS

Šodien un rīt Cēsu pils parkā risināsies sarunu festivāls LAMPA. Tas aizgūts no ziemeļvalstu tradīcijas un tiek rīkots, lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos, tādējādi stiprinot Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstību. Līdzās dažādu žanru un tēmu sarunām festivālā būs iespēja piedzīvot arī unikālus kultūras notikumus, piemēram, šobrīd aktuālāko režisoru īpaši festivālam radītas teātra spēles un instalācijas.

JAUNUMS

Turpinot tradīciju saglabāt tautā iemīļotākās dziesmas nākamajām paaudzēm, izdota “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas otrās sezonas izlase – šoreiz dubultdiskā. Izlasē iekļautās 26 dziesmas par iemīļotākajām atzinuši “Dzintara dziesmu” raidījumu skatītāji un klausītāji. Tās izpilda iecienīti mākslinieki Aigariņš, Edvīns Bauers, Harijs Ozols un Santa Zapacka, grupas “Galaktika”, “Liepavots”, “Baltie lāči”, “Roja”, “Laimas muzykanti”, “Klaidonis” u. c. Diskam pievienota grāmatiņa ar dziesmu tekstiem un ģitāras akordiem, lai ikviens var dziedāt un spēlēt līdzi gan ikdienā, gan svētkos.

GARDI!

Uz kārā zoba

Biezpiena plācenīši ar vaniļas mērci un zemenēm – viegli un ātri pagatavojams ēdiens. Vajadzīgi 200 grami biezpiena, 1 ēdamkarote cukura , viena ola, 3 ēdamkarotes miltu. Olu sakuļ ar cukuru, pievieno biezpienu, miltus un izveido plācenīti, ko cept. Vaniļas mērci gatavu var iegādāties veikalā.

DZĪVES GUDRĪBA

“Dot un liegties ir par daudz!”

Arvīds Krievs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+