×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka “Mājas Viesa” žurnālists Andris Tiļļa

Karogi

GRĀMATA. Latvijas proklamēšanas svētku svinību nedēļā prieks izlasīt apgāda "Mantojums" izdoto Gunāra Kušķa grāmatu "Latviešu militāro vienību karogi". Tajā apskatāmi dažādu latviešu militāro formējumu karogi no 1915. līdz 1940. gadam un par katru gūstama vērtīga informācija. Grāmata tapusi sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

GRĀMATA

Latvijas proklamēšanas svētku svinību nedēļā prieks izlasīt apgāda “Mantojums” izdoto Gunāra Kušķa grāmatu “Latviešu militāro vienību karogi”. Tajā apskatāmi dažādu latviešu militāro formējumu karogi no 1915. līdz 1940. gadam un par katru gūstama vērtīga informācija. Grāmata tapusi sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

FILMA

Lailas Pakalniņas filmā – ģimenes traģedija padomju laikā.

No 24. novembra Rīgas kinoteātros “Splendid Palace” un “Citadele” skatāma Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma “Ausma” – par vērtībās apjukušu pasauli padomju laikā, kad tā saukto ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Dēls nodeva tēvu, bet tēvs – dēlu. Filma nav par pagātni, jo totalitāra režīma vēlme pārvērst cilvēkus par liela mehānisma mazām skrūvītēm aizvien vēl šķiet mūžīga – tai nav robežu ne laikā, ne telpā. Filmu varēs noskatīties arī citur Latvijā. Lomās: Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Rūdolfs Plēpis, Antons Georgs Grauds u. c.

IZSTĀDE

Galerijā “Daugava” (Rīgā, Ausekļa iela 1) līdz 5. decembrim aplūkojama mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Kaspara Zariņa personālizstāde “Tiešraide”. Par to autors teicis: “Savā izstādē kā pamatu izvēlējos stāstu par to, kā cilvēks spēj nolasīt dabas vēstījumu – tiešraidi – saskaņā ar savu dvēseles stāvokli un uztveres jūtīgumu.”

SARĪKOJUMS

Platona ”Dzīres” Jaunajā Rīgas teātrī

28. novembrī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē būs skatāms filozofa Ulda Tīrona iestudējums “Mielasts”, kas veidots pēc Platona dialoga “Dzīres” motīviem. Draugu pulciņš nāk pie skaistuļa Agatona, lai svinētu viņa uzvaru traģēdiju festivālā 416. g. p. m. ē. Lai gan dzīres tiek pavadītas šķietami nevainīgās sarunās par mīlestību, visus tajā iesaistītos pilsoņus drīz vien apsūdz netikumībā… Iestudējumā piedalās aktieri Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Ivars Krasts, Ģirts Krūmiņš, Jevgēnijs Isajevs, Andis Strods, Varis Piņķis un Guna Zariņa.

JAUNUMS

Ziemsvētku gaidās jaunums no zīmola “Givenchy”: atturīgi elegants un izsmalcināti juteklisks kungu aromāts “Gentlmen Only” komplektā ar balzāmu pēc skūšanās un dušas gēlu “Givenchy” augstās modes dizaina tradīcijās veidotā iepakojumā.

GARDI!

Kam gan negaršo ābolu kūka ar kanēli! Šoreiz neierastāka recepte – pamatnei izmantoju kārtaino mīklu. Uz tās “uzguldu” vārītu ābolu biezeni ar kanēli un maz cukura. Pa virsu svaigu, vēlams skābenas šķirnes (antonovka) ābolu šķēlītes. Dekorēšanai var uzsijāt pūdercukuru. Liek cepties 180 grādos aptuveni 30 – 40 min.

DZĪVES GUDRĪBA

“Esi tik labs, ka cilvēki tevi nespēj ignorēt!”

Stīvs Martins

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+