×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

7 labas lietas iesaka “Mājas Viesa” žurnālists

ingmars bergmanis

GRĀMATA. Apgāds "Zvaigzne ABC" izdevis Tomasa Šēberga grāmatu "Ingmars Bergmans – stāsts par mīlu, seksu un nodevību". Bergmans bija precējies piecas reizes, viņam bija deviņi bērni. Un dažas no tā laika izcilākajām aktrisēm bija viņa mīļākās. Vienlaikus režisoram izdevās būt saprastam un gūt piedošanu. No viņa baidījās, viņu ienīda, viņš tika mīlēts un apbrīnots. Un cildināts. Ar viņa mātes dienasgrāmatām, ģimenes korespondenci un arhīva izrakstiem šī grāmata izgaismo pavisam citādu pasaulslavenā teātra un kino režisora personību.

GRĀMATA

Apgāds “Zvaigzne ABC” izdevis Tomasa Šēberga grāmatu “Ingmars Bergmans – stāsts par mīlu, seksu un nodevību”. Bergmans bija precējies piecas reizes, viņam bija deviņi bērni.

Un dažas no tā laika izcilākajām aktrisēm bija viņa mīļākās. Vienlaikus režisoram izdevās būt saprastam un gūt piedošanu. No viņa baidījās, viņu ienīda, viņš tika mīlēts un apbrīnots. Un cildināts. Ar viņa mātes dienasgrāmatām, ģimenes korespondenci un arhīva izrakstiem šī grāmata izgaismo pavisam citādu pasaulslavenā teātra un kino režisora personību.

FILMA

Opis dzīvo ar pilnu krūti

No 22. janvāra Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma komēdija “Neķītrais opis”. Džeisons pēc nedēļas precēsies ar sava priekšnieka valdonīgo meitu un kļūs par advokātu biroja līdzīpašnieku. Tomēr kāzas draud izjukt, kad paraugzēnam Džeisonam nākas pavadīt savu balamutīgo vectēvu Diku pavasara brīvdienās. Un tas nozīmē trakulīgas ballītes, kautiņus bāros un neaizmirstamu karaokes vakaru, jo Diks ir apņēmies dzīvot ar pilnu krūti.

Režisors Dans Mazers. Lomās Roberts de Niro un citi.

IZSTĀDE

Reālais un gaistošais

Galerijā “Daugava” (Rīga, Ausekļa iela 1) līdz 6. februārim aplūkojama izstāde “Kaut kur”. Tajā apskatāmi trīs jaunu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu – Madaras Neikenas (1988), Edgara Soprāna (1988) un Dagnes Ventiņas (1986) – pēdējā gada laikā tapušie darbi. Jauno mākslinieku darbos jūtama dziļi personiska pasaules un apkārtējās vides izjūta, reālajam un ikdienišķajam mijoties ar netveramo un gaistošo.

SARĪKOJUMS

Pieminot Piafu

21. janvārī Francijas institūtā (Rīga, Elizabetes iela 59) plkst. 19 baudīsim mākslinieku Andreja Osokina un Katrīnas Gupalo koncertu. Viņi abi izglītojušies Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Latvijas Mūzikas akadēmijā. Koncerts “100 gadi ar Piafu” veltīts slavenās franču dziedātājas Edītes Piafas jubilejai.

JAUNUMS

Selektīvās matu kosmētikas zīmola “Wella Professionals” stilīgās līnijas EIMI jaunā pasta “Rugged Texture” ir radīta kungiem, kas vēlas, lai viņu mati iegūtu matētu tekstūru, raupju stilu un skaidru noteiktību. Lieto sausos matos.

GARDI!

Aukstajā laikā gribas siltu ēdienu. Pagatavoju šķelto zirņu biezeni kopā ar miežu grūbām.

Zirņus un grūbas vāra sālītā ūdenī un ēd kopā ar ceptām bekona šķēlītēm. Ļoti gardi, turklāt sātīgi! Īpaši garšīgi, piedzerot klāt kefīru.

DZĪVES GUDRĪBA

“Dienā mīl par tikumību, naktī – par grēcīgumu.”

Marsels Prusts

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+