×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnālists Andris Tiļļa

GRĀMATA. Prieks par Ivara Kleina grāmatu "Iemiesošanās" (apgāds "Zvaigzne ABC"). Kurš kurā iemiesojas – loma aktierī vai aktieris lomā? Kā tas notiek? Cik šajā procesā noslēpumainā un cik – apzinātā, racionālā, vārdos izsakāmā? Dramaturģiskā materiālā dzīvojošie tēli un aktieru personiskā pieredze iestudējuma radīšanā satiekas bezgala intīmā procesā, par kuru skatuves mākslinieki šajā grāmatā stāsta atklāti, neslēpjot arī vilšanos, mokas un bailes. Tiešām interesanti!GRĀMATA. Prieks par Ivara Kleina grāmatu "Iemiesošanās" (apgāds "Zvaigzne ABC"). Kurš kurā iemiesojas – loma aktierī vai aktieris lomā? Kā tas notiek? Cik šajā procesā noslēpumainā un cik – apzinātā, racionālā, vārdos izsakāmā? Dramaturģiskā materiālā dzīvojošie tēli un aktieru personiskā pieredze iestudējuma radīšanā satiekas bezgala intīmā procesā, par kuru skatuves mākslinieki šajā grāmatā stāsta atklāti, neslēpjot arī vilšanos, mokas un bailes. Tiešām interesanti!

GRĀMATA

Prieks par Ivara Kleina grāmatu “Iemiesošanās” (apgāds “Zvaigzne ABC”). Kurš kurā iemiesojas – loma aktierī vai aktieris lomā? Kā tas notiek? Cik šajā procesā noslēpumainā un cik – apzinātā, racionālā, vārdos izsakāmā? Dramaturģiskā materiālā dzīvojošie tēli un aktieru personiskā pieredze iestudējuma radīšanā satiekas bezgala intīmā procesā, par kuru skatuves mākslinieki šajā grāmatā stāsta atklāti, neslēpjot arī vilšanos, mokas un bailes. Tiešām interesanti!

FILMA

Vēl trakākas kāzas

No 25. marta Rīgas kinoteātrī “Citadele” skatāma amerikāņu romantiska komēdija “Manas lielās grieķu kāzas 2”. Atrisinājuši pusaudzes meitas audzināšanas problēmas, Tula un Jans piedzīvo laulību krīzi. Ar to kļūmes nebeidzas – viņiem būs jātiek galā ar vēl vienām kāzām, kam jārisinās pēc labākajām grieķu tradīcijām… Tikai šoreiz tās izvēršas vēl lielākas un trakākas. Režisors – Kirks Džonss, aktieri Nia Vardala, Džons Korbets un citi.

IZSTĀDE

Krāsu lidojumā

Galerijā “Putti” (Rīgā, Mārstaļu ielā 16) skatāma košo krāsu brīnumdares Elitas Patmalnieces izstāde “Levitācija”, kas veidota kā savdabīga mandala – tajā attēlota brīva sieviete, kura lido virs 21. gadsimta metropoles un ir pacēlusies pāri ikdienībai un dzīves stila kultūras atribūtikai. Līdzās košajām audumu apdrukām, zīmējumiem un apgleznotiem traukiem skatāmas arī gleznas.

SARĪKOJUMS

Etnofolks gruzīnu gaumē

Šodien, 23. martā, plkst.19 Rīgā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” vērts baudīt gruzīnu grupas “IRIAO” koncertu. Šī etnofolka un džeza grupa izkopusi savu, unikālu mūzikas stilu, kurā eleganti apvienotas džeza harmonijas un gruzīnu tradicionālās mūzikas polifoniskie dziedājumi.

JAUNUMS

“Sebastian Professional” matu veidošanai pasta “Eruptek” ir kā vulkāna izvirdums – tā atraisa enerģiju, kas, saskaroties ar matiem, piešķir tiem neparastu apjomu un matētu struktūru, ļaujot gan kungam, gan dāmai ieveidot matus radoši un brīvi. Ir tikai jāsaberzē neliels pastas daudzums starp plaukstām un tad vienmērīgi jāieklāj mitros matos. Ja vēlies tos žāvēt ar fēnu vai arī sausos matos.

GARDI!

Ātri un viegli

Ātri pagatavojams un veselīgs ēdiens ir sautēti dārzeņi ar gī (dzidrinātajā) sviestā ceptām vistu akniņām. Sautējumam izmantoju burkānus, Briseles kāpostus, zaļos zirnīšus, zaļās pākšu pupas, seleriju, puravu, kartupeļus un pievienoju arī nedaudz šampinjonu. Lai akniņās justu garšas asumiņu, tām uzberu kurkumas pulveri.

DZĪVES GUDRĪBA

“Ir divi veidi, kā dzīvot: viens – dzīvot, it kā viss būtu brīnums; otrs – it kā brīnumu vispār nebūtu.”

Alberts Einšteins

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+