Sports
Citi sporta veidi

IAAF neatceļ Krievijas diskvalifikāciju0


IAAF prezidents Sebastians Ko
IAAF prezidents Sebastians Ko
foto: AFP/LETA

Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) arī turpmāk paliks diskvalificēta, otrdien paziņoja Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF).

Federācijas antidopinga darba grupa ieteikusi saglabāt Krievijas diskvalifikāciju, ko IAAF Padome arī apstiprinājusi. Kā paziņoja darba grupas vadītājs Rūne Annešens, Krievija nav izpildījusi vairākus priekšnosacījumus, lai varētu atcelt diskvalifikāciju.

Krievija ir diskvalificēta kopš 2015.gada beigām, kad izskanēja pirmais Ričarda Maklarena ziņojums par valsts sponsorētu dopinga programmu. Šī iemesla dēļ Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā startēja tikai viena Krievijas sportiste, kura sacentās zem neitrālā karoga.

2016.gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ignorēja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) aicinājumus diskvalificēt Krieviju no Riodežaneiro Vasaras olimpiskajām spēlēm, atstājot lēmumu pieņemšanu katras individuālās sporta veida federācijas rokās.

Savukārt pērn SOK decembra sākumā par valsts organizētu dopinga sistēmu piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai (OKR), kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti startēja zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas” (OAR).

Tiesa, pagājušajā nedēļā SOK atcēla Krievijas diskvalifikāciju, neskatoties uz to, ka divi šīs valsts sportisti Phjončhanā tika pieķerti dopinga lietošanā.

LA.lv