×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Ibe atklāti runā par Daugavpils “Daugava” sarunātām spēlēm

LFF.LVLFF.LV

Nigēriešu uzbrucējs Stenlijs Ibe, kurš nesen lauzis līgumu ar Daugavpils “Daugava” komandu, intervijā portālam sportacentrs.com atklājis, ka klubā ikviens zina par šādām spēlēm un šosezon tādas bijušas vairākas.

Šķiet, ka to zina arī visa Latvijas sporta sabiedrība, kopš 2009. gada par to tiek runāts arī oficiālākos toņos, taču Gavrilova karalistē nekas nemainās. Kā pirms četriem gadiem uz mūžu diskvalificētais torezējais kluba prezidents Oļegs Gavrilovs bja pie komandas, tā ir arī šodien. Jā, bez oficiāla ieņemamā amata, taču pat mazajiem bumbu padevējiem ir skaidrs, kurš kārto lietas Daugavpils futbolā. Kā vienīgā oficiālā kluba persona norādīta ģenerāldirektors Romāns Lajuks.

Par dažādu kluba šmugulēšanos runā gadiem, taču Latvijas Futbola federācijā tā arī nav spējuši tikt galā ar šo problēmu. Ne sodīt vainīgos (ja tādi ir), ne atspēkot šīs runas. Pamatīga ēna pār Latvijas klubu futbolu, kuras dēļ nav jābrīnās, kāpēc sporta karalis pie mums ir pliks. Var tikai apbrīnot tos sponsorus, kuri šajā samazgu spainī vēl gatavi ieguldīt naudu. Vai varbūt atmazgāt?

LFF ģenerālskeretārs Jānis Mežeckis ziņu aģentūrai LETA komentārus solījis piektdienas vakarā, kad būšot iepazines ar materiālu.
Lūk Stenlija Ibe izteikumi intervijā portālam sportacentrs.com, atstājot oriģinālus raksta autora Naura Mackeviča izcēlumus.

 

“Trenerim un spēlētājiem tika maksāts par spēlēšanu pēc Gavrilova pasūtījuma. Kluba prezidents nodeva nepieciešamo informāciju direktoram un trenerim, kurš tālāk izraudzījās 3-4 futbolistus, kuri tika informēti par uzdevumiem. Tā tas bija zaudētajās spēlēs pret “Ventspili” (0:1) un “Elfsborg” (1:7), kā arī uzvarētajos mačos pret “Mettu/LU” (3:0) un “Ilūksti” (2:0). Komandai netika dots uzdevums uzvarēt ar lielu pārsvaru, galvenais bija sasniegt noteikto rezultātu. Respektīvi, tika maksāts par nekā nedarīšanu. Ne jau visi spēlētāji tika par to informēti, bet par to, ka spēle nebija tīra, šaubu nebija. Gavrilovu šajā klubā uztrauc tikai viņš pats un iespējamā peļņa. Viņš uz visiem skatās no augšas, pārējos uztverot kā zemāk stāvošus.”

 

Visa kluba vadība ir iesaistīta šajās netīrajās spēlēs. Ja jūs redzētu atbildes spēli mājās pret “Elfsborg”, viss būtu skaidrs. Komandas direktors Romāns Lajuks spēles laikā pa tālruni saņēma instrukcijas, bet, lai noslēptos, piesedza telefonu ar rakstāmā papīra lapām. Priekš kam direktoram spēles laikā ir nepieciešams telefons?? Es negribētu plaši runāt par šīm netīrajām spēlēm, vislabāk par to zina prezidents. Mēs, leģionāri, dodamies spēlēt uz ārvalstīm, jo tas ir mūsu darbs un spēlējām ar visu dvēseli, tādēļ mēs esam šokēti par šādām lietām. Notikumi Čempionu līgā vispār bija kaut kas neticams. Vēl vairāk, Lajuks vietējiem zviedru žurnālistiem esot pateicis, ka mūsu komanda esot tik sagrauta par zaudējumu, ka runāt ar presi neviens nevēlēsies. Protams, ka tā nebija taisnība.”

 

 

 

Izmantotie resursi: sportacentrs.com

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+