IBU kausā Juškānei 38. vieta; vīri pa beigu galu 0

Latvijas biatloniste Žanna Juškāne piektdien izcīnīja 38.vietu Itālijā notiekošā IBU kausa izcīņas piektā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās dāmām.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Divās šaušanās Juškāne pieļāva trīs kļūdas, finišā par divām minūtēm un 37,6 sekundēm atpaliekot no uzvaru izcīnījušās slavenās vācietes Mirjamas Gesneres, kura pašlaik uz IBU kausu nosūtīta nolūkos atgūt sportisko formu.

Pirms tam piektdien desmit kilometru sprinta sacensībās vīriem Latvijas sportisti ar augstiem rezultātiem neizcēlās. Toms Praulītis un Aleksandrs Patrijuks finišēja astotā desmita beigās, ieņemot attiecīgi 78. un 79.vietu. Praulītis katrā no divām šaušanām pieļāva pa vienai kļūdai, bet Patrijuks šāva ar trim kļūdām.

Uzvaru sacensībās ar diviem nesašautiem mērķiem izcīnīja krievs Aleksejs Sļepovs, kuram Latvijas pārstāvji zaudēja nedaudz zem četrām minūtēm.

Trešais Latvijas pārstāvis Arvis Liepiņš, kurš kā valsts vadošais distanču slēpotājs šosezon izmēģina spēkus biatlonā, katrā no šaušanām pieļāva trīs kļūdas, finišējot 104.vietā teju piecas ar pusi minūtes aiz uzvarētāja.

Finišu sacensībās sasniedza 131 sportists.

Posms sestdien turpināsies ar iedzīšanas sacensībām, bet svētdien risināsies 2×6+2×7,5 kilometru jauktā stafete.

IBU kausā sportisti cenšas izpildīt kvalifikācijas normatīvu Pasaules kausa posmiem – viņu rezultāts nedrīkst atpalikt vairāk nekā 15% no vadošā trijnieka vidējā rezultāta. Iepriekšējā posmā pirms nedēļas no Latvijas biatlonistiem kvalifikācijas normu izpildīja vienīgi Juškāne, kura kvalificējās startiem Pasaules kausa sezonas noslēdzošajā trimestrī.