×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Kā Vidzemes pašvaldībās vērtē monumentālu valsts karogu izvietošanas ideju? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Nikolajs Stepanovs, 
Gulbenes novada domes priekšsēdētājs: 
”Atrados komandējumā Grieķijā un diemžēl nevarēju piedalīties biedrības “Latvijas karogs” organizētajā sarunā, bet no šīs piedāvātās idejas iesilst sirds. Gulbenei karogs būs, un par finansējumu pagaidām nedomāsim. Nāks laiks, nāks padoms. Ziedojumos vien tādu summu nesavāks, vajadzēs arī pašvaldības līdzdalību.”

Indulis Trapiņš, 
Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs: 
”Ļoti skaista un atbalstāma ideja. Mums jau ir pat vieta, kur varētu karogu novietot – centra laukums. Tur tiks īstenots lab­iekārtošanas projekts un karogs kā papildinājums izskatītos efektīgi un būtu redzams pa lielu gabalu arī braucējiem pa Daugavpils šoseju. Mani gan atbaida iespējamā cena, taču neuzskatu, ka visā Latvijā vajag pilnīgi vienāda izmēra un par vienādu summu šos karogus. Ikšķilei pilnīgi pietiktu ar 25 metru augstumu. Lai Dievs dod, ka ideja īstenojas, jo gadadiena ir nozīmīga ne vien Latvijai kā valstij – arī lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, no kuriem daudzi taču otra simta jubileju nepiedzīvos.”

 

Māris Beļaunieks, 
Limbažu novada domes priekšsēdētājs: 
”Patlaban divējas jūtas – starp “vajadzīga vērtība” un “nauda”. Rīgā karogs varētu izmaksāt ap 150 tūkstošiem eiro, bet Limbažiem tā ir nepaceļama summa, un aiz tādas var tikt noslāpēta jebkura laba ideja. To, ka šāda monumentāla karoga uzstādīšana un redzamība veicinātu patriotisko audzināšanu, vairotu nacionālo lepnumu, pilnīgi piekrītu. Domāju, arī liela sabiedrības daļa ieceri atbalstīs. Vai ziedos arī naudu īstenošanai, nezinu pateikt. Ja deputāti izlems, varbūt kaut ko atlicināsim no pašvaldības budžeta. Jebkurā gadījumā simt gadu jubilejai par godu šī būtu ļoti laba dāvana, un esmu pārliecināts, ka limbažnieki izeju atradīs.”

Arturs Dukulis, 
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs: 
”Ideja noteikti atbalstāma, un, iesaistot sabiedrību, sāksim plānot, kura būtu vislabākā vieta karoga pacelšanai Alūksnē. Ko izvēlēties mums ir, jo, iebraucot no jebkuras puses, pilsēta jau tagad ir diezgan labi pārredzama. Droši vien galīgā lēmuma pieņemšanai piesaistīsim arhitektu. Tāpat pamazām sākam plānot arī citus novada pasākumus Latvijas simtās gadadienas sagaidīšanai.”

Uzziņa


Par projektu


* Biedrība “Latvijas karogs” rosina par godu Latvijas proklamēšanas simtajai gadadienai apvīt valsti ar karogiem – novadu centros izveidot monumentālu vietu, kur pacelt sarkanbaltsarkano simbolu tādā augstumā, lai to, tuvojoties pilsētai, pamanītu jau no attāluma.

* Projekta mērķis ir aizsākt nacionālo simbolu godināšanu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tā vairojot iedzīvotājos patriotismu un lepnumu par Latviju. Projekta gaitā iecerēts arī izglītot par Latvijas karoga vēsturi.

* Idejas īstenošanā galvenokārt tiek iesaistīta sabiedrība, kā arī eksperti, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, aicinot atlasīt labākās un piemērotākās vietas karogu izvietošanai gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.

* Projekta norisei var sekot mājaslapā www.latvijas-karogs.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad biju Turcijā, biju ļoti pārsteigts, kad gar autostrādes Stambula, Ankara malām gandrīz uz katra paugura pacēlās masts ar plīvojošu Turcijas valsts karogu pusstadiona lielumā. Toreiz smējos, tagad, kad dzirdu par to pašu Latvijā, sākas neizpratne.

  2. Izrādās, ka jau var balsot par 3 vietām Rīgā. Varbūt “Latvijas avīze” varētu vairāk pareklamēt, lai cilvēki zina un balso. Par Limbažu amatpersonas gaudām: Visus Limbažus var piespiest 15 gadus maksāt kredītu par siltinātajām mājām, var nocirst raudošo bērzu, lai kārtējo veikalu – bleķa kasti pretim skolai uzceltu, tad jau varētu iespringt un kaut ko izdarīt arī priekš gara, kultūrai, priekam, un aiz cieņas pret Latvijas valsts dibinātājiem. Un Limbažos es ieteiktu karogu pacelt tur, kur kādreiz bija karuseļi: netālu no Lielezera, blakus estrādei, blakus jaunajai bibliotēkai. Un vietu varētu skaisti izdaiļot ar ziediem.

Draugiem Facebook Twitter Google+