Praktiski
Dārzs

Idejas neparastām puķu dobēm, kas neizmaksās dārgi 0

Publicitātes foto

Pavasarīgais laiks tā vien rosina domas par kaut ko jaunu piemājas dārzā, lauku sētā vai vasarnīcas dārziņā. Gribētos ko svaigu – augus vai dobes, bet īpaši tērēties nav iespēju. Lūk, dažas idejas netradicionālām dobēm, kas dārziņam piešķirs jaunu izskatu, bet neizmaksās dārgi.

No dažādiem atlikumiem
Ja pavasarī nomainītās riepas savu laiku nokalpojušas, neapgrūtini sevi ar domu, kā tās utilizēt. Labāk nokrāso riepas baltā vai kādā priecīgā tonī un izmanto puķu dobju ierīkošanai. Izskatīsies gana dekoratīvi, ja vēl riepu tonim pieskaņosi atbilstošas krāsas augus vai izkārtosi riepas kā savdabīgu robežu vai figūru.
Arī dēļu atlikumi var kalpot par labu materiālu dobju ierīkošanai. Izveido vēlamā izmēra kasti bez dibena, līdzīgi kā smilšu kasti. Tikai gatavajos kastes apjomos pilda melnzemi, nevis smiltiņas. Dēļus nepieciešams pārklāt ar krāsu vai laku, lai tos nebojātu mitrums un saskare ar zemi. Vislabāk izvēlēties divus vienā – gan aizsargājošu, gan dekoratīvu pārklājumu.

No koka izstrādājumiem
Pārzāģējot uz pusēm vecu mucu, iegūstam lielu, lēzenu trauku, kurā ērti izveidot nelielu dobi. Līdzīgi var izmantot arī vecu abru vai seklu koka lādi.
Koka paletes pēdējā laikā kļuvušas gana aktuālas. No tām taisa pat mēbeles. Kāpēc gan tajās nevarētu stādīt arī stādiņus?
Ja gribas, lai improvizētās dobes kalpotu ilgāku laiku, arī šos koka izstrādājumus vēlams apstrādāt, lai tie būtu izturīgi pret mitrumu un saskari ar zemi.

Nemet ārā!
Ko tik cilvēki neizdomā! Pat tādos priekšmetos kā tualetes pods un skalojamā kaste zaļo īkšķīšu īpašnieki pamanās kaut ko iesēt un iestādīt. Un aug griezdamies! Turklāt tādu piemājas dobi droši vien apbrīnos katrs ciemiņš…
Varbūt kaut kur vēl mētājas milzīgie maisi, ar kuriem senāk braukts uz leišu tirgu? Tagad tādos vairs nav vajadzības neko stiept, bet dārzā gan tie būs labu labā mājvieta salātiem.

Braucamrīki
Ir jau gan redzēts, ka pie senām lauku mājām puķu kurvjus kārto vecos ratos vai pat karietēs. Kāpēc nepamēģināt kaut ko līdzīgu arī savā dārzā? Nu, ne jau karietē, bet, piemēram, uz vecumvecā riteņa vai ķerrā. Bet tie, kam mājvieta tuvāk ūdeņiem, var ierīkot dobīti arī savu laiku nokalpojušā laivā.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas