Praktiski
Mājas

Idejas omulīgiem balkoniņiem, par spīti šaurībai 0

Foto kolāža no deavita.com, domino.com, dailydreamdecor.com

Arī pilsētniekam gribas baudīt pavasari un vasaru savā āra telpā, cik liela nu tā ir. Tomēr nevajag saskumt, ja balkons vai lodžija šķiet pārāk mazi – ieskaties idejās, kā to iekārtot omulīgi, par spīti šaurībai.

Ja vietas ļoti maz
Pirmkārt, nevajag balkonu saraibināt ar košiem toņu salikumiem un daudziem sīkiem priekšmetiem. Labāk, ja nelielajā telpā valda neitrāls, mierīgs toņu salikums, ko atsvaidzina kāds neliels akcentiņš.
Arī no mēbelēm un lietām izvēlamies tikai pašu nepieciešamāko.
Otrkārt, mazs balkons izskatīsies plašāks, ja tam būs rūpīga apdare – ir vērts ieklāt vienotu grīdas segumu un sienām izvēlēties apdari vienā toņu gammā.
Treškārt, augus ieteicams izvietot pie sienas vai arī izvēlēties vienu lielu augu.

Idejas plašākai lodžijai
80./90. gados būvētajiem namiem raksturīgas lodžijas, kas izstieptas divu istabu vai istabas un virtuves garumā. Šādā variantā var iekārtot pat itin omulīgu āra telpu, kas atbilst jaunākajām tendencēm – veidot terasi vai lodžiju kā nelielu āra viesistabu.
Tiem, kam ir svarīgi, lai uz lodžijas būtu pietiekami vietas, kur piesēst plašam ģimenes lokam vai arī ciemiņiem, ieteicams to pārlieku neapzaļumot. Vislabāk izvēlēties vasaras puķu stādījumus kastēs, kas stiprinās pie lodžijas malas vai pie sienas un netraucēs kustībai uz lodžijas. Tomēr lielāko platības daļu aizņems āra mēbeles un kāds dekoratīvs kašpo.
Vienalga, kādas mēbeles izvēlas – dīvāniņu, atsevišķus krēslus un galdiņu, svarīgi, lai sēdēšana būtu ērta un omulīga. To nodrošinās papildu spilveni, krēslu paliktņi un arī pie sienas stiprināmi spilveni, kas kalpos par savdabīgu atzveltni. Ideāli, ja sēdmēbeles iespējams izmantot arī lietu uzglabāšanai (piemēram, lādes ar vāku u.c.).
Noteikti jāpadomā arī par apgaismojumu krēslas stundām. Tā var būt gan elektrisko spuldzīšu virtene, gan sienas lampa, kas piemērota āra apstākļiem, gan lukturīši ar svecēm.
Ilgāk, protams, kalpos tāds iekārtojums, kurā būs padomāts par ērtu un viegli kopjamu grīdas segumu un izturīgām mēbelēm, tomēr itin labi jauku gaisotni var izveidot arī, neieguldot daudz naudas. Piemēram, izveidojot mēbelītes no koka paletēm, bet lodžijas grīdu noklājot ar mitrumizturīgu (kas domāts vannas istabām vai baseiniem) paklāju.

Dārgāk un lētāk
Nav noslēpums, ka līdzīgu rezultātu iespējams panākt par ļoti atšķirīgu naudas summu. To var pamanīt gan TV modes šovos, gan mājokļu pārvērtībās. Arī balkonu un terašu iekārtojumā aktuālo tendenci – āra viesistabu – var īstenot, gan ieguldot krietnus līdzekļus, gan pavisam demokrātiskā veidā.
Lūk, piemērs, pirmajā variantā noskaņa panākta, izmantojot īpašos terases dēļus un mēbeles no tīkkoka un izvēloties ekskluzīvu paklāju un dārgus mēbeļu polsterējumus.
Savukārt otrajā variantā izmantots ātri saliekamais dekas dēlīšu klājums un vienkāršas ekonomiskā stila skandināvu mēbeles, kas komplektētas ar krāsās un rakstos saskaņotu rupja auduma tekstilu.

Ja vajadzīga tikai vieta zvilnēšanai
Nekur nav teikts, ka uz balkoniem vai terasēm noteikti jābūt augu pārbagātībai, krēsliem un galdam, uz kā novietot maltīti. Katrs savu āra telpu iekārto tā, kā nepieciešams tieši viņam pašam. Lūk, tiem, kuriem vislabāk patīk pasnaust vai tikai pazvilnēt svaigā gaisā, noderēs idejas par ērtas guļvietas ierīkošanu.
Arī šo iekārtojuma variantu iespējams izveidot gan dārgi, gan lēti – var izmantot ekskluzīvus segumus, mēbeles un tekstilu, bet var zvilni izveidot no koka paletēm pašu spēkiem un omulību kompensēt ar bagātīgu spilvenu un tekstila komplektāciju, kas darināta pašu rokām.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Spēkā stājies Likteņdārza likums. Kas tas tāds un ko nodrošina?
20 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Ābolu kraukšķis ar karameli un saldējumu. Izcila garša!
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ar gaļu pildītie gliemežvāki
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Aģents Māris no “TV Varavīksnes”. Saruna ar Aldi Ermanbriku
Intervija 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Izrādes apmeklējums Rīgas centrā varēja beigties traģiski. Sieviete brīdina citus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Bija izplānota iespaidīga afēra: no Zviedrijas ievestos atkritumus uzdeva par Latvijā savāktiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Gobzems: KPV LV vēlētāji neiebilst pret “Saskaņu” valdībā, bet šobrīd tas nav reāli
3 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Lielo veiksmi nosvinēs kārtīgi: azartiskā talseniece atklāj, kā tērēs Simtgades laimestu
2 stundas