×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Idejas sīkumu glabāšanai + Nekārtīgo sīkumu TOP

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Nekas tā neapgrūtina mājokļa uzkopšanu un nerada tik nekārtīgu izskatu telpā kā dažādi sīkumi, kas nosviesti, kur pagadās. Diemžēl nopērkamie dizaina aksesuāri ir pārāk dārgi. Tāpēc bieži nākas izlīdzēties ar vienkāršām, gana atraktīvām, bet ne mazāk funkcionālām idejām.

 

Atvilktnes ar nodalījumiem

“Jebkurai atvilktnei iespējams izveidot režģi no parastām koka līstītēm, kas lielu atvilktni padarīs daudz funkcionālāku,” iesaka dizainere Anna Alpa, atgādinot, ka runa nav par dārgu furnitūru. “Var izmantot arī atvilktņu sadalītājus no auduma, kas nopērkami dažādos izmēros un konfigurācijās.”

 

Kastes
kastes3_Ozolins_12

Derēs jebkura izmēra kastes ar vāku. Galvenais, lai tās būtu pietiekami dziļas un no izturīga materiāla. Plastmasas kastes (krāsainas vai caurspīdīgas) vislabāk noderēs vannas istabās vai bērnistabās. Tajās var glabāt lietas, kas bīstas mitruma vai ko nepieciešams ieraudzīt, vēl neizņemot no kastes. Kartona kastes iespējams papildus noformēt, aplīmējot ar dekoratīvām tapetēm, salvetēm vai uzlīmēm tā, lai tās labi iederētos attiecīgā interjerā. Tādējādi tās jau tiek uztvertas kā interjera aksesuārs vai dekors, nevis vienkārši glabātava. Īpaši, ja kastes ir vairākas. Ļoti interesantas un dekoratīvas kastes var iegūt, ietērpjot tās adītā apvalkā.

 

Lādes

Koka lāde jau pati par sevi ir dekoratīvs priekšmets. Turklāt tās pluss ir hermētisks vāks un liela ietilpība (arī nelielu koka lādīti var izmantot daudzu mazāka izmēra sīkumu, piemēram, pogu, piespraužu, atstarotāju, diega spolīšu, atslēgu, pildspalvu utt. glabāšanai). Ja nepieciešams, tās izskatu iespējams uzlabot, noslīpējot un pārlakojot vai nokrāsojot par jaunu.

 

Stikla burkas

Stikla burkas gan pirmajā mirklī nešķiet īpaši dekoratīvas. Tomēr tas atkarīgs no tā, ko tajās glabā un kā tās noformē. Ja izvēlas vienāda izmēra burciņas un iegādājas tām piemērotus vienādus vai krāsās atšķirīgus vāciņus, iespējams iegūt pat ļoti dekoratīvu izskatu. Turklāt burkas var padarīt arī necaurredzamas, nopūšot ar aerosola krāsu. Dekoratīvāks izskats būs ar stiklam paredzētu krāsu apgleznotai burciņai, bet atraktīvi izskatās burkas ar tajās ievietotu papīra lapu, uz kuras izdrukāta burkā esošā satura fotogrāfija.

 

Kārbas

Katrā virtuvē noteikti var atrast kādu vecu cepumu kārbu, kas uzticīgi kalpo jau gadiem ilgi. Dažas saimnieces tādas pietaupa Ziemassvētku piparkūkām. Šādas metāla kārbas visbiežāk jau ir dekoratīvas un krāsainas. Atliek vien izdomāt, ko tajās glabāt un kur novietot. Varbūt kādā no tām ērti iekārtosies rēķini un maksājumu kvītis, bet varbūt tā būs ideāli piemērota ātro recepšu lapiņām?

 

Koferi

Koferi ir ideālas glabātavas dažādām sezonas lietām, apaviem, elektroprecēm – pagarinātājiem, vadiem, pultīm utt., arī žurnāliem un ceļojumu bukletiem.

 

Āķi un maisiņi

Dažas sīklietas, piemēram, saimniecības piederumus, ļoti ērti glabāt audekla vai plastmasas maisiņos, kas uzkārti uz āķiem skapju durvju iekšpusē vai aizdurvē.

 

Kabatplaukti 
un grozi

Auduma vai sintētiska materiāla piekarami plaukti ar dažādu izmēru kabatām ir ļoti labs veids, kā organizēt lietas, kam vajadzētu atrasties vienkopus, piemēram, priekšnamā, guļamistabā vai atpūtas zonā. Tos var stiprināt gan pie sienas, gan skapju durvju iekšpusē. Līdzīgi darbojas arī lieli un mazi grozi, kuros uzglabā vienādas nozīmes aksesuārus. Abiem šiem glabāšanas veidiem gan ir viens trūkums – lietas pieput.

 

 

Fakti

Nekārtīgo sīkumu TOP

Dzīvojamajā istabā tās visbiežāk ir atslēgas, dažādi rakstāmpiederumi, žurnāli, šūšanas piederumi, šķēres, CD, TV un stereoiekārtu pultis, bērnu rotaļlietas utt.

Guļamistabās un sanitārajās telpās – zeķes, sīki apģērba gabali un dažādi kosmētikas piederumi, bet virtuvē tās nereti ir uz lapiņām uzrakstītas receptes, maksājumu kvītis un rēķini, kā arī dažādu produktu iepakojumi, maisiņi u. tml.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+