Publicitātes foto

“Ideju bodē” stāstīs par laikmetīgās mākslas tendencēm 0

Radošā telpa “Ideju bode” sestdien, 14. martā plkst. 12 aicina uz tikšanos ar tēlnieku Kārli Alaini, kurā būs iespējams uzzināt par tēlniecību un tās jaunākajām tendencēm, informē rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Lasīt citas ziņas

Liepāja var lepoties ar vairākiem vides dizaina objektiem, kas pilda kādu noteiktu uzdevumu un ir estētiski pievilcīgi. Viena šāda objekta autors ir tēlnieks Kārlis Alainis. Kopš 2009. gada, kad Liepājā līdz ar tirdzniecības centru “Baata” atklāja arī vienu no visiecienītākajiem pilsētas restorāniem “Olive”, tā interjeru rotā arī liela melna pantera. Tās autors tēlnieks Kārlis Alainis pieļauj, ka maz ir tādu, kas zina – uz stikla kastes guļošais dzīvnieks ir viņa veidots, gluži tāpat kā lielais zilonis viesnīcā “Elefant hotel” Rīgā, Kalnciema ielā.

Pirmajā lekcijas daļā mākslinieks sniegs ieskatu Starptautiskā Čuguna mākslas simpozija tapšanā, bet otrajā dalīsies savā pieredzē un sniegs ieskatu tēlniecības un vides mākslas tendencēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tēlnieks Kārlis Alainis ir skolojies Latvijā, kā arī Humboltas valsts universitātes tēlniecības nodaļā, Kalifornijā (ASV). Regulāri piedalās izstādēs, ir pasniedzējs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Kārlis Alainis ir viens no retajiem Latvijā, kas sajutis čuguna aicinājumu, tāpēc pēc savas pirmās čuguna liešanas pieredzes, piedaloties 2002. gada simpozijā Pedvālē, jau nākamajā gadā rīkoja pats savu simpoziju, kas notika Liepājā, “K@2″ mākslas centrā, un līdz ar šo notikumu sākās regulāru čuguna mākslas simpoziju tradīcija Latvijā.

Kā stāsta Kārlis Alainis: “Ir daudz jaunu materiālu, ar kuriem eksperimentēt, šo procesu, iespējams, atvieglojot. Bet, tā kā parasti nevienam nav laika eksperimentiem, jo ir noteikti termiņi, vai arī nav tādu līdzekļu, lai ļautos eksperimentēšanai, tad tas arī kavē jaunu lietu ienākšanu. Arī melnā kaķa un ziloņa projektā tika izmantota pārbaudīta tehnoloģija un materiāli, lai nepieļautu neizdošanos. Uztaisīt lielo ziloni Rīgas viesnīcai bija tas pats, kas uzbūvēt mazu privātmāju”.

Gan melnā pantera, gan zilonis ir drosmīgas liepājnieku iniciētas idejas. Pēc Kārļa Alaiņa teiktā, šādu interjera objektu nemaz nav tik daudz visā plašajā pasaulē, un tie noteikti kalpo kā īpaši akcenti, kas rada vietai lielu pievienoto vērtību. “ASV ir noteikts, ja ceļ kādu jaunu objektu, būvi, tad noteikts procents finansējuma jāparedz arī mākslai šajā objektā. Latvijā viss atkarīgs no īpašnieku ieinteresētības un izpratne,” stāsta tēlnieks.

Lekcijā Kārlis Alainis dalīsies pieredzē par čuguna festivālu un tā aizsākumiem Liepājā, kā arī sniegs praktiskas konsultācijas par mūsdienīgu vides mākslu. Lekcija ikvienam interesentam ir bez maksas. Lekcijas norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkurss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.